آسانژ حق ورود به آمریکا را ندارد

آسانژ حق ورود به آمریکا را ندارد

به گزارش آژیراک به نقل از بارونز، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که موسس پایگاه افشاگری ویکی لیکس بدون مجوز، حق ورود به خاک این کشور را ندارد.

به گزارش آژیراک، در بیانیه وزارت دادگستری درباره «جولیان آسانژ»، که پس از انتشار هزاران سند محرمانه آمریکا، درگیر یک پرونده حقوقی بین المللی چندین ساله شد، آمده است: بر اساس توافقنامه، آسانژ از بازگشت بدون مجوز به آمریکا منع شده است.

وب‌سایت «ویکی‌لیس»، افشاگر اسناد محرمانه جنایت‌های ارتش آمریکا در عراق و افغانستان با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که «جولیان آسانژ» بنیان‌گذار این وب‌سایت افشاگر روز سه‌شنبه پس از۱۴ سال از زندان «بلمارش» در لندن آزاد و انگلیس را به مقصد استرالیا و محل زندگی‌اش ترک کرد.

آسانژ امروز در دادگاهی در آمریکا اتهام نقض قانون جاسوسی آمریکا را پذیرفت و آزاد شد.

«ویکی لیکس» در سال ۲۰۱۰ صدها هزار سند محرمانه ارتش آمریکا را درباره جنگ‌های افغانستان و عراق همراه با مجموعه‌ای از تلگراف‌های دیپلماتیک منتشر کرد که به عنوان بزرگترین نقض امنیتی در تاریخ ارتش آمریکا شناخته می‌شود.

۳۱۰۳۱۰

آسانژ حق ورود به آمریکا را ندارد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آسانژ حق ورود به آمریکا را ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آسانژ حق ورود به آمریکا را ندارد"، کلیک کنید.