آغاز برداشت اولین خوشه های طلایی گندم در جنوب کرمان، الگوی موفق جهش تولید

آغاز برداشت اولین خوشه های طلایی گندم در جنوب کرمان، الگوی موفق جهش تولید

آژیراک/کرمان رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: اولین خوشه های طلایی گندم کشور از گندم زار های روستای تمگران شهرستان قلعه گنج در جنوب کرمان برداشت شد.

احمد احمدپور امروز ششم فروردین در آیین برداشت اولین خوشه های طلایی گندم در کشور از گندم زارهای روستای تمگران شهرستان قلعه گنج اظهار کرد: 12 مرکز خرید در منطقه فعال هستند که سه مرکز در سال 1402 توسط بخش خصوصی با همکاری تعاون روستایی برای سهولت در امر برداشت به این تعداد اضافه شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 43 هزار هکتار گندم در جنوب کرمان کشت شده، افزود: گندم یکی از مهم ترین محصولات استراتژیک است و با توجه به اهمیت امنیت غذایی منطقه و کشور، استفاده از برنامه های تحقیقاتی و توصیه های فنی تیم یاوران تولید از جمله تراکم، تاریخ و روش کاشت مناسب، استفاده بهینه کودهای شیمیایی پایه (پتاسه و فسفاته)، مدیریت مناسب آفات و علف های هرز، میزان برداشت قابل توجه خواهد. بود.

احمدپور اظهار کرد: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت بیش از 190 هزار تن محصول گندم در جنوب کرمان برداشت و تحویل مراکز خرید و سیلوهای نگهداری شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان بکارگیری دانش فنی را مورد تاکید قرار داد و افزود: امیدواریم با بهره گیری دانش فنی حاصل از دستاوردهای تحقیقاتی و مشارکت حداکثری کشاورزان در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، در ایجاد امنیت غذایی پایدار در سال جاری، حداکثر بهره وری از منابع آب و خاک بعمل آید.

پایان خبر آژیراک

آغاز برداشت اولین خوشه های طلایی گندم در جنوب کرمان، الگوی موفق جهش تولید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز برداشت اولین خوشه های طلایی گندم در جنوب کرمان، الگوی موفق جهش تولید" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز برداشت اولین خوشه های طلایی گندم در جنوب کرمان، الگوی موفق جهش تولید"، کلیک کنید.