آغاز جلسات دستمزد 1403 از هفته آینده

آغاز جلسات دستمزد 1403 از هفته آینده

مهم ترین خبرهای حوزه کار و تعاون در هفته جاری به منتفی شدن تعیین دستمزد سال آینده کارگران به شکل منطقه ای، برگزاری جلسات دستمزد از هفته آینده، افزایش توان صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون و حل مشکل وام اشتغال زنان سرپرست خانوار اختصاص داشت.

به گزارش آژیراک، این هفته هیات وزیران افزایش و تقویت توان صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون را در جهت تسهیل وام اشتغال زنان سرپرست خانوار به تصویب رساند و مقرر شد با توسعه بانک های عامل، توان این صندوق افزایش یابد.

بر این اساس مشکل ضمانت زنان سرپرست خانوار در بانک ها نیز حل شد؛ به نحوی که طبق تصویب هیات وزیران همه بانک ها موظف شده اند این ضمانت را از طرف دولت اعمال کنند و تسهیلات را به زنان سرپرست خانواری که در دهک های یک تا پنج هستند، به ضمانت دولت بدهند.

این هفته سخنگوی اقتصادی دولت از منتفی شدن تعیین مزد منطقه ای برای سال آینده خبر داد. آنطور که سیداحسان خاندوزی گفته با توجه به مذاکرات در شورای عالی کار و به دلیل آنکه برای سال 1403 تقسیم بندی های مورد نظر انجام نشده است، مزد منطقه ای در دستور کار نیست و برای سال آینده اجرایی نخواهد شد.

سیدصولت مرتضوی – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در حاشیه جلسه هیات دولت از برگزاری جلسات دستمزد شورای عالی کار از هفته آینده خبر داد و گفت: از هفته آینده آرام آرام جلسات شورای عالی کار را برگزار می کنیم. البته جلسات کارشناسی آن در حوزه معاونت روابط کار برگزار و شاخص ها بررسی می شود و امیدواریم بتوانیم تصمیمی که حق و عدل است را بگیریم.

وی گفت: بعضا فکر می کنند که حداقل حقوق و دستمزد را دولت یا وزیر کار مشخص می کند در حالی که شورای عالی کار است که این کار را انجام می دهد. البته شخصیت های حقوقی هم در این جلسه حضور دارند و امیدواریم بتوانیم با شاخص هایی که به دست می آید تصمیم معقول و منطقی در این بخش بگیریم.

آخرین آمارها از سامانه جست و جوی شغل حاکی از آن است که نزدیک به 275 هزار ظرفیت شغلی در سامانه جست وجوی شغل به ثبت رسیده است.

به گفته امید ملک ـ مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبق آخرین آمار بالغ بر 280 هزار نیروی کار وارد سامانه شدند. 140 هزار نفر رزومه خود را تکمیل و درخواست شغلی را در سامانه ثبت کردند.

وی افزود: همچنین 27 هزار کارفرما در سامانه اطلاعات خود را ثبت و درخواست نیرو کرده اند و 93 هزار معرفی نامه برای کارجویان از طریق دفاتر کاریابی صادر شده که حدود 30 هزار نفر نیز از این طریق وارد بازار کار شده اند.

محمد آذرپناه – سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران نیز این هفته در راستای اجرای طرح فجرانه کالابرگ اعلام کرد که افراد آزاد هستند در این طرح از هر نام و نشان تجاری خرید کنند.

وی گفت: اگر فروشگاهی مردم را مجبور کرد از برند خاصی خریداری کنند، تخلف است و شهروندان در صورت مواجه شدن با مشکل می توانند برای ثبت اعتراضات و مشکلات خود با شماره 0216367 تماس حاصل کنند.

پایان خبر آژیراک

آغاز جلسات دستمزد 1403 از هفته آینده

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز جلسات دستمزد 1403 از هفته آینده" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز جلسات دستمزد 1403 از هفته آینده"، کلیک کنید.