آغاز کاوش ها در قلعه تپه ابهر

آغاز کاوش ها در قلعه تپه ابهر

آژیراک/زنجان شهردار ابهر گفت: قرار است با همکاری میراث فرهنگی و شهرداری کاوش های در قلعه تپه ابهر صورت گیرد.

رضا حیدری امروز ( دوشنبه 24 اردیبهشت ماه) در جلسه بررسی اصلاح میدان پیر احمد زهرنوش و موضوع  قلعه تپه ابهر با اشاره به جلسات قبلی برگزار شده در زنجان و ابهر و انجام هماهنگی های لازم، تصریح کرد: خوشبختانه پروژه های امامزاده اسماعیل و زیدالکبیر و میدان پیر بر اساس معیار و الگوهای صحبت شده با میراث فرهنگی  آغاز شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از اعتبارات در این پروژه ها مربوط به سال گذشته و برخی نیز مربوط به سال جاری است، توضیح داد: همکاران نیز هماهنگ و آماده هستند تا طرح و نقشه که به تایید دو طرف رسیده است را اجرا  کنند.

شهردار ابهر با تاکید بر ضرورت تسریع در روند اجرای طرح ها، اظهار کرد: بازدیدهای میدانی برای رعایت حریم های میراثی در پروژه ها به طور دایم در حال انجام است.

حیدری با تاکید بر اینکه انجام پروژه ها با رعایت همه جوانب انجام می شود، اذعان کرد: در موضوع امامزاده اسماعیل (ع) نیز این رویه دنبال می شود و در تلاش هستیم این پروژه فاز به فاز انجام شود.

 او بیان کرد: جایگاه میراث فرهنگی به عنوان متولی حفظ و حراست از عرصه بافت تاریخی نیاز به هماهنگی با این مجموعه در اجرای طرح های شهری دارای آثار تاریخی و نحوه ساخت و ساز را ضروری ساخته است. 

وی با اشاره به اینکه میدان پیر و زیدالکبیر باید ساماندهی شوند، افزود: امیدواریم با افزایش تعامل و همکاری های مشترک میان شهرداری و میراث فرهنگی شاهد حفظ و احیاء بافت تاریخی و به تبع آن رونق گردشگری در شهرمان باشیم و از این میراث تاریخی که به عنوان هویت و شناسنامه این شهر است باید به خوبی حفاظت شود.

 شهردار ابهر در خصوص قلعه تپه نیز عنوان کرد: قرار است با همکاری میراث فرهنگی و شهرداری کاوش های در قلعه تپه ابهر صورت گیرد.

به گزارش آژیراک، قلعه تپه ابهر مربوط به دوران تاریخی پس از اسلام است و در ابهر، خیابان خلیل طهماسبی، روبه روی شبکه بهداشتی واقع شده است. این اثر در تاریخ 7 آژیراک 1381 با شماره ثبت 6170 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

پایان خبر آژیراک

آغاز کاوش ها در قلعه تپه ابهر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز کاوش ها در قلعه تپه ابهر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز کاوش ها در قلعه تپه ابهر"، کلیک کنید.