آماده باش هلال احمر در 23 استان کشور

آماده باش هلال احمر در 23 استان کشور

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر از آماده باش عوامل امدادی هلال احمر در 23 استان در پی اعلام هشدار هواشناسی خبر داد و گفت: مردم این استان ها مراقب باشند و توصیه های ایمنی را جدی بگیرند.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، محمودی رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: بر اساس اعلام هشدار هواشناسی پیش بینی شده طی امروز چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه با بارش رگباری باران، بارش برف، وزش شدید باد در 23 استان کشور مواجه شویم.

وی در ادامه بیان کرد: امروز چهارشنبه در غرب و جنوب غرب آذربایجان غربی، نوار غربی کردستان و شمال کرمانشاه شاهد این پدیده جوی خواهیم بود.

محمودی ادامه داد: پنج شنبه نیز در استان های کردستان، همدان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی خوزستان، نیمه جنوبی استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و غرب اصفهان پدیده غالب بارش رگباری باران، بارش برف، وزش شدید باد خواهد بود

رییس سازمان امداد و نجات گفت: جمعه در استان های گیلان، مازندران، کردستان، زنجان، کرمانشاه، قزوین، همدان، مرکزی، ایلام، لرستان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، جنوب استان های اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، شمال فارس، نیمه غربی اصفهان و شمال بوشهر نیز شاهد وزش شدید باد و بارش برف و باران خواهیم بود.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امدادگران این سازمان در تمامی این استان ها به حالت آماده باش درآمده اند، گفت: تجهیزات و امکانات لازم برای پیشگیری یا مقابله با حوادث احتمالی در نظر گرفته شده است.

محمودی افزود: همچنین لازم است مردم نیز یکسری موارد و هشدار های ایمنی را جدی بگیرند، از جمله اینکه در هنگام بارش شدید باران از استقرار در حاشیه رود ها و مسیل ها پرهیز کنند. در هنگام وزش شدید باد نیز از استقرار در مجاورت سازه های تبلیغاتی و موقت پرهیز و همچنین از اجسام در معرض سقوط دوری کنند و در زمان بارش برف نیز از صعود به ارتفاعات و تردد در گردنه های برف گیر بپرهیزند.

آماده باش هلال احمر در 23 استان کشور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آماده باش هلال احمر در 23 استان کشور" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آماده باش هلال احمر در 23 استان کشور"، کلیک کنید.