آمریکا از قطعنامه ضدایرانی تروییکا حمایت کرد

آمریکا از قطعنامه ضدایرانی تروییکا حمایت کرد

نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی با حمایت از اقدام ضدایرانی تروییکا، مدعی شد: جامعه بین الملل از دسترسی به یک گزارش جامع که تمام نگرانی های پادمانی مرتبط با مکان های اعلام نشده ایران را تشریح می کند، سود خواهد برد.  

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، «لورا هول گیت» نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی در جلسه امروز شورای حکام با محوریت بررسی پیش نویس قطعنامه سه کشور اروپایی علیه ایران، بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و عدم پایبندی این کشور به تعهداتش، گفت: اکنون می خواهم به قطعنامه فعلی که توسط دولت های فرانسه، آلمان و بریتانیا برای تصویب ارایه شده، بپردازم. با توجه به عدم همکاری ایران با آژانس و تعهد ما به اقدام جمعی در حمایت از آژانس و ان پی تی، ایالات متحده از این قطعنامه حمایت می کند. اما اشتباه نکنید، مهم است که قطعنامه ها با یک استراتژی گسترده تر همراه باشند.

وی در سخنرانی خود مدعی شد: این قطعنامه باید اولین گام راهبردی با هدف دستیابی به راه حلی پایدار و موثر برای برنامه هسته ای ایران باشد که شامل همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی می شود، به ویژه در شرایطی که به اکتبر 2025 نگاه می کنیم، زمانی که شورای امنیت سازمان ملل می تواند بررسی کامل برنامه هسته ای ایران را انجام دهد. این یک نقطه عطف طبیعی جهت تلاش جامعه بین المللی برای اطمینان از اینکه برنامه ایران منحصراً صلح آمیز است، خواهد بود.

وی در ادامه این ادعا افزود: با نزدیک شدن به این نقطه عطف و عدم همکاری کامل ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایالات متحده معتقد است که شورای حکام و جامعه بین المللی از دسترسی به یک گزارش جامع که تمام نگرانی های پادمان های باقی مانده در ایران ناشی از مکان های اعلام نشده را تشریح می کند، سود خواهند برد. 

نماینده آمریکا همچنین بدون اشاره به سیاسی کاری و اعمال فشار غرب علیه ایران در آژانس مدعی شد: محتوای هر گزارشی در دست ایران است. اگر ایران همانطور که آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرده همکاری کند، ما مشتاقانه منتظریم که این همکاری در گزارش مدیرکل برای حل و فصل این موضوعات باقی مانده منعکس شود. در این راستا، ما بار دیگر از ایران می خواهیم که تعهداتی را که در بیانیه مشترک ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در مارس 2023 داده بود، به طور کامل اجرا کند.

 

آمریکا از قطعنامه ضدایرانی تروییکا حمایت کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا از قطعنامه ضدایرانی تروییکا حمایت کرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا از قطعنامه ضدایرانی تروییکا حمایت کرد"، کلیک کنید.