آمریکا تلویحا عضویت فلسطین در سازمان ملل را رد کرد

آمریکا تلویحا عضویت فلسطین در سازمان ملل را رد کرد

به گزارش آژیراک متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خطاب به اصحاب رسانه گفت موضوع تشکیل کشور فلسطین باید با «مذاکرات مستقیم» تعیین شود نه ازطریق سازمان ملل. 

براساس گزارش الجزیره، میلر مستقیماً به اینکه آیا آمریکا از وتوی خود در جریان رای گیری پیشنهادی شورای امنیت سازمان ملل در مورد موضوع تشکیل کشور فلسطین استفاده خواهد کرد یا خیر اشاره ای نکرد.

به نقل از آژیراک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا به صورت فعال و کارآمد در ایجاد ضمانت های امنیتی برای رژیم صهیونیستی به عنوان بخش اساسی تشکیل کشور فلسطین مشارکت داشته است.

پیشتر ریاض منصور، نماینده فلسطین در سازمان ملل گفت که تشکیلات خودگردان فلسطین از شورای امنیت سازمان ملل می خواهد که در ماه جاری میلادی درباره عضویت کامل فلسطین در این سازمان بین المللی رای گیری کند.
ریاض منصور افزود: هدف این است که شورای امنیت در نشست وزیران که قرار است 18 آوریل (2 اردیبهشت) درباره خاورمیانه برگزار شود، در این باره تصمیم بگیرد.

وی اظهار داشت که درخواست فلسطینی ها از سال 2011 برای عضویت کامل در سازمان ملل همچنان در دست بررسی است و شورای امنیت تصمیم رسمی در این باره نگرفته است.

نماینده فلسطین ادامه داد: هدف این است که این درخواست در ماه جاری در شورای امنیت به رای گذاشته شود.

درخواست عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل باید توسط شورای امنیت تایید شود، اما آمریکا به عنوان حامی رژیم صهیونیستی می تواند آن را وتو کند. این درخواست در صورت تایید شورای امنیت باید مورد تایید دو سوم از 193 عضو مجمع عمومی سازمان ملل نیز قرار بگیرد.

311311

آمریکا تلویحا عضویت فلسطین در سازمان ملل را رد کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا تلویحا عضویت فلسطین در سازمان ملل را رد کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا تلویحا عضویت فلسطین در سازمان ملل را رد کرد"، کلیک کنید.