آموزش مهارت های تخصصی به 850 هزار سرباز

آموزش مهارت های تخصصی به 850 هزار سرباز

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از ارایه مهارت های تخصصی به 850 هزارنفر از سربازان خبر داد.

به گزارش آژیراک، سردار موسی کمالی در اولین روز از دومین نظارت ستادی تیم ارزیاب قرارگاه مهارت آموزی سربازان از مراکز استان تهران اظهارکرد: نیروهای مسلح به دلایل مختلف از جمله تاکیدات فراوان فرمانده معظم کل قوا بر موضوع مهارت آموزی به این امر ورود پیدا کرده اند. بیکاری و اشتغال جوانان نیز یکی از مهم ترین دغدغه های روز جامعه است و دو سال خدمت سربازی زمان مناسبی برای ارایه آموزش های مهارتی به سربازان برای رساندن آن ها به شغل خواهد بود.

وی افزود: سالانه بالغ بر 320 هزار جوان از گذرگاه نیروهای مسلح عبور می کنند و نیروهای مسلح با ابتکار و خلاقیت پای کار آمده اند و کارهای خوبی نظیر سند ملی مهارت آموزی تصویب شده و ما با 26 دستگاه متولی امر مهارت آموزی تفاهم نامه امضا کرده ایم.

کمالی با بیان اینکه توانمندسازی جوانان بسیار موضوع مهمی است ادامه داد: امروزه سربازان ما در نیروهای مسلح پنج مهارت عمومی و یک مهارت تخصصی کسب می کنند و تا به امروز 850 هزار نفر از جوانان سرباز ما آموزش های تخصصی را کسب کرده اند.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: ما در هر سال از 15 استان بازدید می کنیم و می خواهیم از نزدیک در جریان وضعیت مهارت آموزی کارکنان وظیفه در استان ها قرار بگیریم. سازمان های نیروهای مسلح باید دوره های مهارتی را با دقت برگزار کنند تا جوانان بتوانند به بهترین نحو از این دوره ها بهره مند شوند. ترویج مهارت آموزی نیز موضوع بسیار مهمی است که سازمان های نیروهای مسلح باید اقدامات لازمه را در این خصوص انجام دهند.

کمالی با بیان اینکه آسیب شناسی خوبی در قرارگاه های چهارگانه سپاه استان تهران صورت گرفته ادامه داد: انتظار داریم آموزش های مهارتی در نیروهای مسلح روز به روز بهتر شود و جوانان بعد از پایان خدمت بتوانند شغلی را برای خود داشته باشند.

پایان خبر آژیراک

آموزش مهارت های تخصصی به 850 هزار سرباز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آموزش مهارت های تخصصی به 850 هزار سرباز" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آموزش مهارت های تخصصی به 850 هزار سرباز"، کلیک کنید.