آموزش «کج دارومریز» خلبان، بهانه آمریکاست/واشنگتن از مسکو می‌ترسد

آموزش «کج دارومریز» خلبان، بهانه آمریکاست/واشنگتن از مسکو می‌ترسد

به گزارش آژیراک، الکساندرا اوستینوا، رئیس کمیسیون تامین سلاح در پارلمان اوکراین می‌گوید که ادعای آمریکا درباره عدم آموزش تعداد مکفی خلبان‌های اوکراینی برای پرواز با اف-۱۶، بهانه واشنگتن است تا از این طریق مسکو را خشمگین نکند.

حامیان کی‌یف در «ائتلاف اف-۱۶» متشکل از آمریکا، بلژیک، دانمارک، نروژ و هلند، وعده تامین و تحویل ۶۰ جنگنده آمریکایی اف-۱۶ را تا پایان سال به نیروی هوایی اوکراین داده‌اند. خلبان‌های اوکراینی در آمریکا و دانمارک در حال آموزش هستند و یک دوره آموزشی دیگر در رومانی نیز تدارک دیده شده که هنوز شروع نشده است.

به گزارش آژیراک به نقل از رویترز، اوستینوا در گفت‌وگو با تایمز گفت: تاکنون تنها هشت خلبان اوکراین آموزش‌های لازم را در پایگاه هوایی «موریس» در آریزونا دریافت کرده‌اند. ۱۲ خلبان دیگر هم در دانمارک در حال آموزش هستند.

وی افزود: تاخیر در آماده‌سازی و آموزش بدین معناست که اوکراین احتمالا تا پایان امسال، تنها ۲۰ خلبان آموزش‌دیده در اختیار خواهد داشت. اوکراین پیش‌تر درخواست دست کم ۱۰ سهمیه دیگر برای آموزش داده بود که آمریکا با آن مخالفت کرد.

روزنامه پولیتیکو هفته گذشته نوشت که تلاش‌های کی‌یف برای اعزام ۳۰ خلبان دیگر به پایگاه‌های آموزشی غرب بی‌نتیجه بوده است. خلبان‌های اوکراین با مانع زبان نیز روبه‌رو هستند.

اوستینوا درباره توجیه آمریکا درخصوص تاخیر در آموزش خلبان‌ها گفت: اینها دلیل و برهان نیست بلکه بهانه است و آمریکایی‌ها هر بار همین بهانه‌ها را می‌آورند.

وی افزود: احتمالا دلیل تاخیرها ترس واشنگتن از این است که مبادا حضور گسترده جنگنده‌های اف-۱۶ در جنگ اوکراین، مسکو را به سمت این تفکر سوق دهد که کی‌یف در مسیر پیوستن به ناتو قرار دارد و مساله کاملا سیاسی است.

سیاستمدار اوکراینی افزود: اوکراین برای تعدیل تاثیر بمب‌های هدایت‌شونده روسیه به جنگنده‌ اف-۱۶ نیاز مبرم دارد. این بمب‌ها غول‌پیکرند و بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ کیلوگرم وزن دارند و تنها راه حل کی‌یف سرنگون کردن آنها با جنگنده است.

مسکو بارها درباره تحویل تسلیحات و ادوات جنگی به کی‌یف هشدار داده و تاکید کرده است که این کار صرفا به طولانی شدن جنگ منجر خواهد شد. روسیه همچنین تاکید کرده است که این جنگنده‌ها و آشیانه‌ای که در آن نگهداری می‌شوند، بی‌شک اهداف مشروع ارتش مسکو خواهند بود.

310310

آموزش «کج دارومریز» خلبان، بهانه آمریکاست/واشنگتن از مسکو می‌ترسد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آموزش «کج دارومریز» خلبان، بهانه آمریکاست/واشنگتن از مسکو می‌ترسد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آموزش «کج دارومریز» خلبان، بهانه آمریکاست/واشنگتن از مسکو می‌ترسد"، کلیک کنید.