آیین نامه فروش اینترنتی دارو به زودی ابلاغ می شود

آیین نامه فروش اینترنتی دارو به زودی ابلاغ می شود

رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: آیین نامه فروش اینترنتی دارو اصلاح شده و طی چند روز آینده با امضای وزیر بهداشت، ابلاغ می شود.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، سیدرضا مظهری، رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به تسهیل دسترسی بیمار به دارو با اجرای فروش اینترنتی دارو، اظهار کرد: در طول یک سال حدود 500 میلیون نسخه الکترونیکی در کشور ثبت می شود.

وی گفت: با اجرای این طرح، وقتی نسخه الکترونیکی برای بیمار تجویز و کد رهگیری ارسال شود، سامانه هایی در اختیار بیمار قرار می گیرد که محدوده ی جستجو و محل تحویل داروی مورد نیاز را انتخاب می شود.

مظهری با اشاره به مشمول شدن فروش اینترنتی دارو در حوزه سرپایی، افزود: در این سکوها حتی امکان ارتباط صوتی و تصویری بین مسیول فنی داروخانه با بیمار فراهم می شود تا در صورت نیاز برای مصرف دارو آموزش های لازم را دریافت کنند.

رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: با اجرای این طرح سهولت دسترسی بیماران به داروهای مورد نیاز افزایش خواهد یافت.

مظهری با بیان اینکه داروهایی که حمل آنها نیاز به شرایط ویژه (سرما) دارد مشمول این سرویس ها نمی شوند، گفت: برای بیماران خاص که داروهای بسیار حساس و گران قیمت مصرف می کنند با ورود نهادهای حاکمیتی و وزارت بهداشت، سرویس دهی متفاوت در نظر گرفته می شود.

آیین نامه فروش اینترنتی دارو به زودی ابلاغ می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیین نامه فروش اینترنتی دارو به زودی ابلاغ می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیین نامه فروش اینترنتی دارو به زودی ابلاغ می شود"، کلیک کنید.