اتریش به واردات گاز از روسیه خاتمه می دهد

اتریش به واردات گاز از روسیه خاتمه می دهد

اتریش در مواجهه با واردات بالای گاز از روسیه در شرایطی که جنگ در اوکراین ادامه دارد، دست به اقدامات اساسی تری زده و به قرارداد بلندمدت شرکت OMV برای خرید گاز از شرکت گازپروم پایان می دهد.

به گزارش آژیراک، اتریش که مدت ها به دنبال حفظ روابط نزدیک با روسیه بود، اکنون در واکنش به جنگ اوکراین، به دنبال خاتمه دادن به وابستگی چند دهه ای به گاز مقرون به صرفه مسکو است.

هرچند سران سیاسی مانند لیونور گوسلر، وزیر انرژی از حزب سبزها، مکررا اعلام کرده که مسکو دیگر یک شریک قابل اطمینان نیست اما شرکت نفتی دولتی OMV، روشن کرده که به خرید گاز از شرکت گازپروم تحت قراردادی که تا سال 2040 معتبر است، ادامه می دهد.

وزیر انرژی اتریش در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: با وجود کاهش اندک حجم کلی واردات، سهم روسیه از واردات گاز اتریش، از 76 درصد در نوامبر، به رکورد 98 درصد در دسامبر افزایش یافت.

گوسلر اظهار کرد: بازار و شرکت های انرژی که بخشی از آن هستند، مسیولیت خود را برای کاهش وابستگی به گاز روسیه به حد کافی انجام نمی دهند. تنوع واردات گاز ما خیلی آهسته پیش می رود. وزارتخانه او، اندیشکده Wifo را مامور کرد تا تابستان، یک بررسی درباره تاثیر اقتصادی پایان دادن به قرارداد و خطر وابسته ماندن به گاز روسیه، انجام دهد. ما باید برای خروج از قراردادهای بلندمدت شرکت، OMV آماده شویم.

وزارت انرژی همچنین برنامه ریزی کرده تا شرکت هایی که گاز در اتریش می فروشند را مجبور کند اقدامات مشخصی را برای کاهش سهم گاز روسیه در سبد انرژی خود انجام دهند. مبنای حقوقی برای چنین الزامی که برای تبدیل شدن به قانون، به اکثریت دو سوم در پارلمان نیاز دارد، بررسی خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، معلوم نیست حزب محافظه کار  کارل نهامر، صدراعظم اتریش که شریک ایتلافی سبزها است، در این طرح اعلام شده، تا چه حد مشارکت دارد. انتخابات پارلمانی اتریش تا پاییز امسال برگزار می شود و حزب راستگرای آزادی، در نظرسنجی ها پیشتاز است.

پایان خبر آژیراک

اتریش به واردات گاز از روسیه خاتمه می دهد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتریش به واردات گاز از روسیه خاتمه می دهد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتریش به واردات گاز از روسیه خاتمه می دهد"، کلیک کنید.