اتفاق تلخ برای داوری ایران در جام جهانی

اتفاق تلخ برای داوری ایران در جام جهانی

به گزارش خبرگزاری آژیراک؛ چند روز قبل فهرست اولیه داوران آسیایی برای جام جهانی 2026 اعلام شد که به جز علیرضا فغانی هیچ نماینده ای از ایران حضور نداشت. فغانی هم با توجه به تصمیم کمیته داوران از طرف فدراسیون فوتبال استرالیا در لیست حضور دارد.

موعود بنیادی فر که در جام ملت های آسیا حضور پیدا کرد،تنها داور ایرانی بود که شانس حضور در این لیست را داشت ولی گویا عملکردش طوری نبوده که در فهرست قرار بگیرد. درحالی که لیگ برتر ایران هیچ نماینده ای در این فهرست ندارد، کشورهایی چون عمان، کویت و مالزی که در مقایسه با ایران جایگاه چندانی در فوتبال ندارند، در فهرست اولیه صاحب داور هستند.

این موضوع نشان می دهد داوری ایران در سال های اخیر افت چشمگیری داشته و نسل جدیدی که وارد لیگ برتر شده اند نتوانسته اند مانند نفرات قبلی موفق ظاهر شوند. البته نبود سیستم VAR در مسابقات لیگ برتر باعث شده بسیاری از داوران لایسنس داوری با این تکنولوژی را هم نداشته باشند که این موضوع روی جایگاه شان تاثیر منفی گذاشته است. در حال حاضر موعود بنیادی فر، حسن اکرمی، امیر عرب براقی و مرتضی منصوریان تنها کسانی هستند که این لایسنس را در اختیار دارند.

فدراسیون فوتبال ایران در سال های اخیر عملکرد بسیار ضعیفی در بحث داوری داشته و این موضوع روی لیگ برتر هم تاثیر زیادی گذاشته است. از طرفی درحالی که مشخص بود داوران ایرانی شانس زیادی در میادین بین المللی ندارند، نام فغانی هم از لیست ایران خارج شد تا فوتبال ایران تنها نماینده خودش را نیز از دست بدهد.

258 258

اتفاق تلخ برای داوری ایران در جام جهانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتفاق تلخ برای داوری ایران در جام جهانی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتفاق تلخ برای داوری ایران در جام جهانی"، کلیک کنید.