اجلاسیه شهدای طلاب استان تهران در پیشوا برگزار شد

آژیراک/تهران اجلاسیه 138 شهید طلاب استان تهران روز سه شنبه اول خرداد ماه و همزمان با نماز مغرب و عشاء در پیشوا برگزار شد.

حجت الاسلام حسینی میرامینی امام جمعه شهرستان پیشوا در مراسم یادواره شهدای طلاب استان تهران که در قالب یادواره 12000 هزار شهید استان تهران برگزار شد، با تسلیت شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور فقید جمهوری اسلامی ایران گفت: افرادی که بر عهد خود با خدا پایبند هستند؛ صادق هستند و صرف اعتقاد به خدای متعال، با ایمان خالص هستند. افراد صادق یا شهید می شوند یا دنبال شهادت هستند.

وی افزود: اگر بدنبال این هستیم که بدانیم ایمان ما به خدا کامل است باید ببینیم که در انتظار شهادت هستیم یا خیر؛ تلاش می کنیم که عمل به تکلیف کنیم و رکن اصلی انتظار برای شهادت عمل است و بی قرار رسیدن به معبود است.

اجلاسیه شهدای طلاب استان تهران در پیشوا برگزار شد

حجت الاسلام میرامینی عمل کردن به تکلیف را از ویژگی های مهم افراد با ایمان دانست و تصریح کرد: افرادی که به دنبال شهادت هستند؛ دایما بدنبال التماس برای رسیدن به وصال هستند؛ یا شهید هستند؛ یا بدنبال شهادت می باشند؛ و این ویژگی ها که با تلاش، تکاپو، دایما در میان مردم بودن، و… در مورد شهید رییسی عزیز ما صدق می کرد.

امام جمعه پیشوا با برشمردن سجایای اخلاقی و رفتاری شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی اظهار داشت: از روزی که ایشان به ریاست جمهوری منصوب شدند، با امام رضا علیه السلام انس چندین برابری را برای خدمت به مردم ابراز کرد؛ با شهادتش در روز ولادت امام رضا (ع) شکی بر صدق او نماند، و ما باید از او تشکر کنیم که با صداقت، ایمان خود به کلام الله و عمل خود به ما آبرو داد و تا قیامت به او مدیون هستیم.

وی در پایان شهرستان پیشوا را یک شهر شهید پرور دانست و مردم این دیار را مانند گذشته دیندار و ولایتمدار جهت ادای وظیفه معرفی کرد.

اجلاسیه شهدای طلاب استان تهران در پیشوا برگزار شد

علی معبودی نماینده ولی فقیه سپاه سید الشهدا استان تهران در اجلاسیه شهدای روحانی استان تهران که در شهرستان پیشوا برگزار شد، گفت: پیامبران معلمان تاریخ هستند و روحانیت و علما وارثان آنها هستند که در کنار تحصیل علم و تذهیب نفس در عرصه های مختلف فکری و فرهنگی، مقابله با بدعت ها و انحرافات، جمع آوری احادیث معصومین، تولید معارف دینی، مجاهدت کردند و گنجینه های ارزشمندی را در اختیار ما قرار دادند.

وی افزود: ما علمای تاثیر گذار زیادی را در طول تاریخ داشته ایم که با ایستادگی در برابر ظالمان و فساد توانسته اند نامی ماندگار از این قشر فرهیخته بر جای بگذارند و امام راحل کاری را انجام داد که پس از صدر اسلام از آن سراغ نداریم و جمهوری اسلامی با هویت دینی مزین شد.

اجلاسیه شهدای طلاب استان تهران در پیشوا برگزار شد

حجت الاسلام معبودی روحانیت را مرجع بسط گسترش دین معرفی کرد و گفت: روحانیت در همه عرصه ها پیشگام بوده است و در همین استان تهران و در دیار پانزده خرداد روحانیت همیشه پیشانی حرکت برای حفظ دین و ایمان بوده است و داستان این قافله با شهادت عالم عارف سید شهدای مقاومت آیت الله شهید سید ابراهیم رییسی استمرار پیدا کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه سید الشهدا استان تهران ادامه داد: روحانیت با عمامه خود تعهد کرده است که لحظه ای در جهت بسط دین آرامش نداشته باشد و حوزه های علمیه در مقابل کج روی ها ایستاده است و روحانیت اسلام مانند آیت الله سید ابراهیم رییسی تکیه گاه محرومین بوده است.

اجلاسیه شهدای طلاب استان تهران در پیشوا برگزار شد

حجت الاسلام معبودی با اشاره به سختی های روحانیت در طول تاریخ اظهار داشت: تهدیدها، زندان ها، اذیت و آزار ها و زخم زبان ها شهدای بیشماری را از این قشر به پیشگاه حضرت حق تقدیم نموده است و به تعبیر مقام معظم رهبری اگر روحانیت نبود این نظام و انقلاب پیروز نمی شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه سید الشهدا استان تهران با تقدیر از برگزاری اجلاسیه شهدای روحانی در استان تهران بیان داشت: اهداف برگزاری این مراسم، تدوین اهداف و نقش پیشتاز روحانیت در عرصه های مختلف سرنوشت ساز است و اگر نقطه عطفی بوده است روحانیت در آن پیشتاز بوده است و روحانیت در هشت سال دفاع مقدس از هر 40 نفر، 4شهید تقدیم کرده است و این نسبت با مقایسه با دیگر اقشار افزایش ده برابری داشته است. مثلا علما به مثابه ستارگان درخشان در آسمان است که در زمین راهنما و هدایت گر بوده است.

وی در پایان گفت: آیت الله رییسی در اخلاص، مجاهدت ، صداقت، خدمت به محرومان بی نظیر بود و اگر شاهد هستیم که مردم در این واقعه بی قرار و داغدار هستند به دلیل همین ویژگی ها است.

اجلاسیه شهدای طلاب استان تهران در پیشوا برگزار شد

حجت الاسلام جوشقانیان از ویژگی های شهید رییسی گفت: اولین ویژگی شهید رییسی این است که اهل تزلزل، بازگشت و سستی نبود از لحظه ای که دست چپ و راست خود را شناخته در راه نظام مقدس جمهوری اسلامی در هر سنگری که بود؛ در هر قشری که حضور داشت؛ محکم ایستادگی کرد. باورها و ریشه های عمیقی داشت و همین ریشه ها سبب شده بود که بتواند برکات بسیار نورانی داشته باشد.

وی بیان کرد: رییس جمهور فقید به کدام منطقه محروم بود که سرکشی نکرده باشد؟ در این مدت ریاست جمهوری، به استان خوزستان 7 مرتبه، به همه استان ها 2 مرتبه و به آذربایجان شرقی که در نقطه صفر مرزی قرار داشت، سه مرتبه سفر کرد.

این مسیول از دو مولفه اصلی در نظام نام برد و تصریح کرد: چرا دشمن نتوانسته بر ما غلبه کند زیرا ما دو مولفه عالی و اساسی داریم؛ اول عمود ولایت، دوم مردمی بصیر و فهیم که در دل این مردم نخبگان حضور فعال دارند.

حجت الاسلام جوشقانیان در پایان تصریح کرد: شهید آیت الله رییسی، شهید آل هاشم، شهید امیر عبداللهیان و تمام شهدای خدمت، خستگی ناپذیر فعالیت می کردند و این ها از زمانه خود همیشه جلوتر هستند.

پایان خبر آژیراک

اجلاسیه شهدای طلاب استان تهران در پیشوا برگزار شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجلاسیه شهدای طلاب استان تهران در پیشوا برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجلاسیه شهدای طلاب استان تهران در پیشوا برگزار شد"، کلیک کنید.