اخلاق، مساله اصلی انتخابات 1403

اخلاق، مساله اصلی انتخابات 1403

این روزها که اسامی زیادی برای کاندیداتوری به گوش می رسد که بعضا نیز با یکدیگر اختلاف نظرهای جدی دارند، باید هم در مناظره های انتخاباتی و هم کنشگری ستادهای هر یک از نامزدها، به جای نقد یکدیگر آن هم با روش های غیراخلاقی و بعضا افشاگری، دیدگاه ها و برنامه های نامزدها برای اداره کشور و همچنین راه حل های آنان برای رفع مشکلات کشور تبیین شود تا مردم نیز براساس آن برنامه ها بتوانند انتخابات مناسب و شایسته ای داشته باشند.

به گزارش آژیراک، روزنامه صبح در سرمقاله شماره امروز خود به قلم محبوبه نیاورانی نوشت: متاسفانه در اثر حادثه دردناک اخیر که منجر به شهادت رییس جمهور کشورمان شد، تنها با گذشت یک ماه از انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجددا فضای کشور انتخاباتی می شود؛ اما با توجه به تجربه تلخ انتخابات مجلس که منجر به تذکر چندباره رهبر انقلاب شد، لازم است کاندیداها، هواداران آنها و همچنین رسانه ها نسبت به رفتارهای انتخاباتی خود مراقبت کنند تا به جای رقابت سیاسی، شاهد تخاصم سیاسی نباشیم.

در انتخابات اخیر به جای رقابت سیاسی، شاهد بی اخلاقی سیاسی، تهمت و افشاگری در کنشگری برخی از سیاسیون بودیم که این روش انتخاباتی نه تنها منجر به پیروزی نمی شود، بلکه تنها نتیجه آن، ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه خواهد بود که به تبع آن مشارکت انتخاباتی مردم کاهش می یابد. اگر فضای انتخاباتی به جای رقابت سیاسی سالم، وارد ژانر تهمت و افشاگری شود، این امر مردم را  نسبت به سیاستمداران، مسیولان و در نهایت نظام بدبین می کند و نتیجه این روند در خوش بینانه ترین حالت، کاهش مشارکت و بی توجهی به حق تعیین سرنوشت خواهد بود.
این روزها که اسامی زیادی برای کاندیداتوری به گوش می رسد که بعضا نیز با یکدیگر اختلاف نظرهای جدی دارند، باید هم در مناظره های انتخاباتی و هم کنشگری ستادهای هر یک از نامزدها، به جای نقد یکدیگر آن هم با روش های غیراخلاقی و بعضا افشاگری، دیدگاه ها و برنامه های نامزدها برای اداره کشور و همچنین راه حل های آنان برای رفع مشکلات کشور تبیین شود تا مردم نیز براساس آن برنامه ها بتوانند انتخابات مناسب و شایسته ای داشته باشند. لذا باید از تجربه تلخ انتخابات 9 اسفند عبرت گرفت، رقابت های سیاسی به ریل اصلی خود بازگردد و اگر نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنها داعیه ولایت پذیری دارند باید به توصیه و هشدارهای رهبر انقلاب نسبت به رقابت های انتخاباتی توجه کنند و شورای نگهبان نیز نسبت به این نوع کنشگری نامزدها نظارت جدی داشته باشد. رهبر انقلاب در جریان انتخابات مجلس بارها تاکید کردند؛ اختلاف فکری غیر از یقه گیری و دعوا کردن است. همچنان که ایشان در فروردین ماه و بعد از دور اول انتخابات مجلس، مجددا خطاب به نیروهای سیاسی تذکر دادند: «بنده اول سال هم گفتم، تکرار هم کردم، باز هم تکرار می کنم و نهی می کنم از آن: آن عبارت است از دعوا کردن، اختلاف نظر به دعوا نباید منتهی شود، به گریبان یکدیگر را گرفتن نباید منتهی شود.» بنابراین در انتخابات 1403 در نباید بر همان پاشنه بچرخد و به جای رقابت سیاسی، شاهد نفرت پراکنی باشیم.

پایان خبر آژیراک

اخلاق، مساله اصلی انتخابات 1403

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اخلاق، مساله اصلی انتخابات 1403" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اخلاق، مساله اصلی انتخابات 1403"، کلیک کنید.