«اخلاق و درام» منتشر شد

«اخلاق و درام» منتشر شد

کتاب «اخلاق و درام» نوشته نصرت الله تابش وارد بازار نشر شد.

به گزارش  آژیراک، این کتاب در 336 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 290 هزار توماندر  انتشارات بنیاد سینمایی فارابی عرضه شده است.

این کتاب در شش فصل و از منظر پیرنگی به موضوع اخلاق و پیوند آن با درام به همراه مثال های متعدد سینمایی پرداخته است.

در معرفی کتاب عنوان شده است:  نویسنده در این کتاب با تحلیل آثار دراماتیک از قبیل رومیو و ژولیت، مکبث و هملت از ویلیام شکسپیر، آناکارنینا و مرگ ایوان ایلیچ  از لیو تولستوی، تصویر دوریان گری از اسکار وایلد، بینوایان از ویکتور هوگو، فاوست از ولفگانگ گوته، سریر خون کوراساوا، کشتن مرغ مقلد رابرت مالیگمن، معصومیت از دست رفته داود میرباقری، چشمه باکره اینگمار برگمن، گلادیاتور رایدلی اسکات، پدرخوانده کاپولا و آثار بسیار دیگر، در جست وجوی پاسخ به این پرسش است که آیا مفاهیم اخلاقی، صرفاً توصیه ای به هنرمند است یا بدون مفاهیم اخلاقی، اثری دراماتیک خلق نمی شود؟

روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی اعلام کرده انتشارات این بنیاد امسال با یکصد عنوان کتاب و فصلنامه در غرفه بنیاد فارابی در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به دو شکل حضوری و مجازی پذیرای دانشجویان، پژوهشگران، استادان و عموم علاقه مندان سینما است.

سی وپنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «بخوانیم و بسازیم» از 19 تا 29 اردیبهشت (1403) در محل مصلای امام خمینی(ره) به شکل حضوری و در سامانه ketab.ir به صورت مجازی برگزار می شود.

 پایان خبر آژیراک 

«اخلاق و درام» منتشر شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«اخلاق و درام» منتشر شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«اخلاق و درام» منتشر شد"، کلیک کنید.