ارتش اوکراین از منطقه راهبردی چاسف‌یار عقب‌نشینی کرد

ارتش اوکراین از منطقه راهبردی چاسف‌یار عقب‌نشینی کرد

به گزارش آژیراک، سخنگوی ارتش اوکراین امروز پنج شنبه با صدور بیانیه ای از عقب‌نشینی نظامیان اوکراینی از منطقه چاسف یار در شرق دونتسک خبر داد.

منطقه چاسف یار از مناطق حساس نبرد میان ارتش اوکراین و ارتش روسیه در ماه‌های اخیر بوده که اهمیت استراتژیک بالایی دارد.

چاسف یار (دره آرام)، که قبل از جنگ بیش از ۱۲ هزار نفر جمعیت داشت در منطقه صنعتی دونباس در استان دونتسک قرار دارد، یکی از چهار منطقه‌ای که روس‌ها در این جنگ آنها را به خاک خود ضمیمه کرده‌اند.

به گزارش آژیراک به نقل از رویترز، اقتصاد پیش از جنگ این منطقه بیشتر بر پایه کارخانه‌هایی بود که محصولاتی چون بتن و خاک رس غیرآتش‌گیر تولید می‌کرد. از این مواد همچنین محصولاتی چون آجر هم تولید می‌شود. این مکان که در ارتفاعات بالاتر قرار دارد، به‌عنوان یکی از پایگاه‌های توپخانه‌ای ارتش اوکراین عمل کرده است.

تحلیلگران نظامی روس شهرهای اسلاویانسک، کراماتورسک، دروژکیوکا و کوستیانتینیوکا را به عنوان «شهرهای قلعه» در شرق اوکراین که از چاسف یار قابل دسترسی هستند، طبقه‌بندی کرده‌اند.

اندیشکده موسسه مطالعات جنگ (IWS) مستقر در واشنگتن، این شهرها را به عنوان «ستون فقرات» دفاع ارتش اوکراین در شرق توصیف می‌کند. ISW در یادداشتی کوتاه در این خصوص می‌نویسد: تلاش تهاجمی برای تصرف چاسف یار، فوری‌ترین چشم انداز را برای پیشرفت‌های عملیاتی قابل توجه به نیروهای روسی ارائه می‌دهد.

310310

ارتش اوکراین از منطقه راهبردی چاسف‌یار عقب‌نشینی کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارتش اوکراین از منطقه راهبردی چاسف‌یار عقب‌نشینی کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارتش اوکراین از منطقه راهبردی چاسف‌یار عقب‌نشینی کرد"، کلیک کنید.