ارتش یک سلاح جدید رو کرد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری آژیراک، موشک شفق 48 کیلوگرم وزن، 189 سانتی متر طول، 20 کیلومتر برد و سرجنگی آن نیز 13 کیلوگرم وزن دارد. این موشک قابلیت عملیات در شب و روز و کلیه شرایط آب و هوایی را داراست و با هدایت لیزری قابلیت نصب بر روی دیگر جنگنده ها، قایق های تندرو و کشتی را دارد.

موشک هوا به زمین شفق بر روی بالگردهای تهاجمی نصب می شود. از دیگر خصوصیات این سامانه موشکی، «برخورداری از قابلیت Fire & Forget (بزن دررو)، سر جنگی ارتقا یافته و جستجوگر مادون قرمز است که در تمامی شرایط بد آب و هوایی و در طول تمامی ساعات شبانه روز» می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

این سامانه موشکی به جدیدترین دوربین سامانه پرواز در شب هواپایه هوانیروز با نام یوسف مجهز است که دارای قابلیت اجرای عملیات در طول شب و شرایط نامساعد آب و هوایی است که به صورت کاملاً بومی توسط متخصصان جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش، تولید و به مرحله انبوه سازی رسیده است.

ارتش یک سلاح جدید رو کرد!/ عکس

سامانه دید در شب یوسف قادر است اهداف ثابت و متحرک را از فاصله دور و در شرایط نامساعد جوی شناسایی کند. این سیستم دید در شب از دو فناوری پیشرفته پایاسازی تصویر بر اساس ژیروسکوپ های نوری و همچنین الگوریتم ردیابی اشیاء برگرفته از هوش مصنوعی استفاده می کند.

از جمله خصوصیات دیگر این دوربین، ارتقای توان و مداومتِ کاری بالگردها در تمامی ساعات شبانه روز عنوان می شود.

227227

ارتش یک سلاح جدید رو کرد!/ عکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارتش یک سلاح جدید رو کرد!/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارتش یک سلاح جدید رو کرد!/ عکس"، کلیک کنید.