از امروز به بعد iMessage با اینترنت ماهواره ای کار می کند/ فیلم

از امروز به بعد iMessage با اینترنت ماهواره ای کار می کند/ فیلم

به گزارش خبرگزاری آژیراک و به نقل از مجله آژیراک،گوگل درحال کار روی افزودن قابلیت پیام رسانی ماهواره ای به گوشی های اندرویدی است، اما آن ها تنها شرکتی نیستند که چنین هدفی دارند. اپل نیز با راه حل اختصاصی خود به نام Messages via Satellite پا به میدان گذاشته و در توسعه ی ویژگی مذکور آنقدر پیشرفت داشته است که اکنون پیش نمایش آن را در اختیار داریم.

پیام رسانی ماهواره ای یکی از قابلیت های iOS 18 به شمار می رود. این نخستین ویژگی پیام رسانی ماهواره ای برای گوشی آیفون محسوب نمی شود، زیرا قبلاً شاهد ارائه ی Emergency SOS بوده ایم. به هر حال، SOS اضطراری فقط برقراری ارتباط با خدمات اورژانس را ممکن می کرد. اما پیام رسانی ماهواره ای گام ها را فراتر می گذارد و به کاربران اجازه می دهد ازطریق ماهواره و با استفاده از اپلیکیشن Messages، متن، ایموجی و حتی واکنش های سریع برای دوستان و اعضای خانواده خود ارسال و دریافت کنند.

اپل، وب سایت CNET را به عنوان یکی از اولین رسانه ها برای تست Messages via Satellite دعوت کرد. کرت نایت، مدیر ارشد بازاریابی محصولات پلتفرم اپل توضیح داد زمانی که آیفون تشخیص دهد کاربر در منطقه ی کور قرار دارد، نوتیفیکیشنی دریافت خواهد کرد. با ضربه زدن روی این اعلان، فهرستی از سرویس های مبتنی بر ماهواره ی دردسترس ازجمله Emergency SOS، امداد جاده ای، Find My و اکنون Messages via Satellite نمایش داده می شود.

کاربران آیفون می توانند ازطریق اپلیکیشن Messages هم به قابلیت پیام رسانی ماهواره ای دسترسی داشته باشند. درصورتی که خارج از محدوده ی شبکه های زمینی باشید، با بازکردن برنامه با کارتی در بالای صفحه مواجه خواهید شد. تنها کاری که باید انجام دهید ضربه زدن روی Connect to Satellite است و سپس Messages درست مثل حالت عادی کار خواهد کرد. نکته ی مهم اینکه مکالمات حتی هنگام استفاده از سرویس ماهواره ای همچنان به صورت سرتاسری رمزنگاری می شوند.

نایت می گوید Messages via Satellite از پیامک پشتیبانی می کند، اما درحال حاضر با RCS سازگاری ندارد. به گفته ی او، دلیل این امر بهینه نبودن RCS برای حجم کم داده هایی است که ازطریق این سرویس ارسال می شود.

درحالی که Messages via Satellite به شما امکان می دهد در مناطق کور به صورت رایگان پیامک ارسال کنید، اما محدودیت هایی دارد. این سرویس طوری طراحی شده است که به شما اجازه می دهد برای هر کسی پیام بفرستید و دوستان و مخاطبین اضطراری شما نیز می توانند به صورت رایگان برای شما پیام ارسال کنند. به هر حال، برای برقراری ارتباط با سایر مخاطبین، ابتدا باید پیامکی برای آن ها ارسال کنید تا برای مدت زمان محدودی بتوانند به شما پاسخ دهند.

پیام رسانی ماهواره ای برای آیفون 14 و مدل های جدیدتر دردسترس خواهد بود و ابتدا در آمریکا ارائه می شود. قابلیت مذکور درحال حاضر رایگان است، اما شاید اپل در آینده برای این سرویس هزینه دریافت کند.

227227

از امروز به بعد iMessage با اینترنت ماهواره ای کار می کند/ فیلم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از امروز به بعد iMessage با اینترنت ماهواره ای کار می کند/ فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از امروز به بعد iMessage با اینترنت ماهواره ای کار می کند/ فیلم"، کلیک کنید.