استخر و هتل غول پیکر بن سلمان/ عکس

به گزارش خبرگزاری آژیراک و براساس گزارش مجله آژیراک، پروژه دیگری از نیوم به عنوان بخشی از طرح بلندپروازانه عربستان برای تبدیل منظره ی بیابانی این کشور به بهشت گردشگران فاش شده است. این طراحی عجیب وغریب و آینده نگرانه که «تریام» نام دارد، شامل تفریحگاهی است که به صورت یک هتل و استخر عظیم به طول 450 متر برفراز پهنه ای آبی ساخته می شود.

ساختار پل مانند تریام سواحل شمالی و جنوبی یک تالاب را در محوطه ای ساحلی از عربستان به هم متصل می کند. بخش پل سازه شامل دو بخش خواهد بود. قسمت های پایینی، اتاق های هتل را که هرکدام دارای کف و سقف شیشه ای هستند، در خود جای خواهد داد.

تریام

تریام سواحل شمالی و جنوبی تالابی در عربستان سعودی را به هم وصل می کند.

بالای اتاق های هتل، استخر بی نهایت قرار دارد که همچنین شامل فضای سبز، فضای استراحت، سایه بان ها و مسیرهای پیاده روی است. امکانات رفاهی و فضای باز مشخصه اصلی پل هستند و سالن بدن سازی، حوضچه آب گرم و تفریحاتی مانند غواصی و بادموج سواری را شامل می شوند. ویدیوی تبلیغاتی نیوم همچنین تراس ها و استخر شنایی کوچک تر را نشان می دهد.

نیوم در بیانیه مطبوعاتی خود توضیح می دهد: «نمای خلاقانه پل از فاصله دور توهمی بصری شبیه غروب خورشید ایجاد می کند. طبقات پایین و بالا چشم اندازهایی سراسرنما از تالاب و آسمان دارند و درحالی که امتداد طبیعی خط ساحلی را حفظ می کنند، در چشم انداز محو می شوند.»

بیانیه ادامه می دهد: «شکوه بصری تریام با استخر 450 متری روی پشت بام گسترش بیشتری پیدا می کند. از ارتفاع 36 متری بالای سطح دریا، میهمانان به تجربه ی شگفت انگیز و حس شناوربودن با چشم انداز سراسرنمای خیره کننده ای از تالاب، مرجان های پرشور و آب های آرام و بی انتها که تا افق امتداد دارند، دست پیدا می کنند.»

تریام توسط مارک فاستر گیج، بشایر بامحسن و جو تابت طراحی شده است و از شهر لاین که در خلیج عقبه ساخته می شود، فاصله زیادی ندارد. بخش اعظم توسعه عربستان سعودی ازجمله پروژه های الانان، زینور و زاردون در همین منطقه متمرکز است.

227227

استخر و هتل غول پیکر بن سلمان/ عکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استخر و هتل غول پیکر بن سلمان/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استخر و هتل غول پیکر بن سلمان/ عکس"، کلیک کنید.