اظهارت بایدن و آستین پس از حملات صورت گرفته در عراق و سوریه

اظهارت بایدن و آستین پس از حملات صورت گرفته در عراق و سوریه

در حالی که ارتش آمریکا از حملات هوایی به عراق و سوریه خبر داده، کاخ سفید اعلام کرد «به دنبال جنگ با ایران نیست.»

به گزارش آژیراک، ستاد فرماندهی تروریستی مرکزی آمریکا اعلام کرده این حملات را در پاسخ به حمله پهپادی به یک پایگاه نظامی آمریکا در اردن در روز یکشنبه گذشته انجام داده است که در آن سه نظامی آمریکایی کشته و بیش از 40 نفر دیگر هم زخمی شدند.

به گزارش سی. ان.ان، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا پس از حملات صورت گرفته در بیانیه ای گفت که واکنش نظامی آمریکا «در زمان ها و مکان هایی که ما انتخاب می کنیم ادامه خواهد یافت.»

رییس جمهوری آمریکا مدعی شد: «ایالات متحده به دنبال درگیری در خاورمیانه یا هیچ جای دیگر در جهان نیست. اما اجازه دهید همه کسانی که ممکن است به دنبال آسیب رساندن به ما باشند این را بدانند: اگر به یک آمریکایی آسیب بزنید، ما پاسخ خواهیم داد.»

پس از بایدن، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا هم بیانیه ای درباره عملیات نظامی آمریکا صادر کرد. او گفت که در پی کشته شدن سه نظامی آمریکایی در اردن، ارتش آمریکا «حملاتی هوایی به هفت تاسیسات، شامل بیش از 85 هدف، در عراق و سوریه انجام داد.»

آستین مدعی شد سایت های هدف گرفته شده آنهایی بود که از آنها برای حمله به نیروهای آمریکایی استفاده می شد.

او هم چنین گفت: «حملات علیه نیروهای آمریکایی را تحمل نمی کنیم. همه اقدامات لازم را برای دفاع از ایالات متحده، نیروهایمان و منافع مان انجام می دهیم.»

بایدن که خود را در مواجه با انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا می بیند، به شدت تحت فشار فزاینده ای قرار گرفته است تا به مرگ سربازان آمریکایی به گونه ای پاسخ دهد. این در حالی است که به گزارش سی.ان.ان حملات صورت گرفته در عراق و سوریه با توجه به تاخیر چند روزه در ارایه پاسخ، این امکان را برای نیروهای مقاومت در منطقه فراهم کرد تا خود را برای پاسخ احتمالی آمریکا آماده کنند و اکثر مراکزی که در حمله آمریکا هدف قرار گرفتند از قبل به طور کامل تخلیه شده بودند.

نیروهای مقاومت در منطقه از ابتدای عملیات طوفان الاقصی در اکتبر بیش از 160 بار تاسیسات نظامی آمریکا را در عراق و سوریه هدف قرار داده اند. چندین قانون گذار جمهوری خواه آمریکایی پیش از این خواسته بودند در پاسخ، مستقیماً ایران هدف حمله باشد اما مقامات دولت آمریکا به صراحت گفته اند که هرگونه واکنشی باعث وخامت بیشتر اوضاع منطقه خواهد شد.

جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز با بیان اینکه در روزهای آینده حملات دیگری صورت خواهد گرفت، گفته است: ما به دنبال جنگ با ایران نیستیم. ما به دنبال درگیری گسترده تر در خاورمیانه نیستیم.

سی .ان.ان هم به نقل از یک مقام ارشد دولت بایدن گزارش داد، ایالات متحده به عنوان بخشی از پاسخ نظامی خود به حمله مرگبار اخیر به نیروهای آمریکایی در اردن، به اهدافی در داخل ایران حمله نخواهد کرد.

پایان خبر آژیراک

اظهارت بایدن و آستین پس از حملات صورت گرفته در عراق و سوریه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اظهارت بایدن و آستین پس از حملات صورت گرفته در عراق و سوریه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اظهارت بایدن و آستین پس از حملات صورت گرفته در عراق و سوریه"، کلیک کنید.