اظهار امیدواری معاون وزیر صمت نسبت به اعطای تسهیلات به صنعت داروسازی

اظهار امیدواری معاون وزیر صمت نسبت به اعطای تسهیلات به صنعت داروسازی

معاون وزیر صمت اظهار امیدواری کرد که ظرف چند ماه آینده بر اساس تفاهمات انجام شده میان وزارت بهداشت، صنعت، معدن و تجارت و همچنین نظام بانکی بتوانیم تسهیلات مناسبی را هم در قالب تامین مالی و هم در قالب تسهیلات در اختیار صنعت داروسازی قرار دهیم.

به گزارش آژیراک، مهدی برادران –  معاون وزیر صمت – درباره صنعت داروسازی و مکمل و پرداخت تسهیلات اظهار کرد: خوشبختانه با همکاری خوبی که با سازمان غذا و دارو داشتیم و اقداماتی که در جامعه صنعتی شکل گرفته با توجه به اینکه ما در حوزه مواد اولیه کشور ظرفیت های بسیار خوبی داریم، امروز بیش از 100 واحد تولیدی در حوزه تولید مکمل ها و بیش از 200 واحد تولیدی در حوزه تولید بدون کارخانه در وزارت صنعت، معدن و تجارت پروانه تولید دارند که می توانند محصولات خود را تحت نظارت وزارت بهداشت تولید کنند.

وی افزود: این مکمل ها روند تولید داخلی را طی می کنند. در سال 1397 حدود 118 میلیون دلار مواد اولیه برای این صنعت تامین کردیم و  در سال 1402 این میزان به حدود 8 میلیون و 750 هزار دلار رسیده که نسبت سال 1401حدود 53 درصد کاهش داشته است. امیدواریم با همین روند که در تولید ملی مکمل ها طی می کنیم تا پایان سال بتوانیم به جهش تولید و خودکفایی در این صنعت برسیم و تراز خودمان را مثبت کنیم.

برادران تاکید کرد: در حال حاضر عمده نیازهای داخلی تامین می شود و کیفیت مناسبی نیز دارند البته در سال 1402 نسبت به سال 1401 حدود 25 درصد افزایش صادرات داشته ایم. نمایشگاه امروز ( همایش مکمل های غذایی و دارویی) و نمایشگاهی که در حوزه افزایش توانایی صادراتی در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد؛ 2000 تاجر از سراسر جهان به کشور ما می آیند و 70 هییت خارجی در سطح وزرا و بالاتر نیز در حوزه تجاری به کشور ما سفر خواهند کرد که فرصت بسیار مناسبی است که هم در مقیاس کشورهای منطقه و هم در سطح کشورهای عضو پیمان شانگهای و بریکس و همچنین کشورهای آفریقایی از این ظرفیت استفاده کنند. همچنین تمام 70 هییت خارجی و 2000 تاجر حضور خود را در این نمایشگاه به صورت قطعی اعلام کرده اند.

وی افزود: تلاش ما این است که ظرفیت تولید داخل خود را افزایش دهیم و میزان تولیدات در حد زیاد باشد هر چقدر که این روند ادامه پیدا کند در مدیریت قیمت تمام شده می توانیم عملکرد مناسبی داشته باشیم.

معاون وزیر صمت با اشاره به دغدغه صادرات اظهار کرد: با تفاهمات انجام شده با وزارت بهداشت امکان صادرات مهیا شده و طبق دستور وزیر بهداشت تا سقف 20 درصد خارج از روال اخذ مجوز اقدام می کنند و سایر موارد نیز با هماهنگی وزارت بهداشت امکان صادرات برای آنها فراهم می شود، امیدوارم که در سال جهش تولید بتوانیم از این ظرفیت ها بهره مند شویم.

وی افزود: یکی از دغدغه های دیگر مسیله تسهیلات است با توجه به اینکه این صنعت بسیار جوان و دانش بنیان است جزو اولویت های اصلی وزارت صنعت معدن و تجارت قرار گرفته است. به نظام بانکی و به استان ها نیز اعلام کرده ایم که به جای سرمایه گذاری در صنایعی که در آنها اشباع هستیم در این صنایع و به ویژه امنیت داخلی سازی این صنعت سرمایه گذاری شود که امیدواریم ظرف چند ماه آینده بر اساس تفاهمات انجام شده میان وزارت بهداشت، صنعت، معدن و تجارت و همچنین نظام بانکی بتوانیم تسهیلات مناسب را هم در قالب تامین مالی و هم در قالب تسهیلات در اختیار صنایع قرار دهیم.

پایان خبر آژیراک

اظهار امیدواری معاون وزیر صمت نسبت به اعطای تسهیلات به صنعت داروسازی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اظهار امیدواری معاون وزیر صمت نسبت به اعطای تسهیلات به صنعت داروسازی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اظهار امیدواری معاون وزیر صمت نسبت به اعطای تسهیلات به صنعت داروسازی"، کلیک کنید.