اعلام پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران

اعلام پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران

آفتاب نیوز :

براساس پایش انجام شده از آمار روز های اول تا چهارم فروردین ماه در استان تهران، موزه ها و مجموعه ستادی، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با 55 هزار و 39 بازدیدکننده (تعداد 246 هزار و 358 بازدید)، مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با 36هزار و 461 بازدیدکننده (تعداد 212 هزار و 435 بازدید) و مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ نیاوران با 29 هزار و 970 بازدیدکننده (تعداد 118 هزار و 195 بازدید) رتبه های اول تا سوم را کسب کرده اند.

موزه ملی ایران با 8 هزار و 652 بازدیدکننده (تعداد 17 هزار و 294 بازدید)، موزه آبگینه و سفالینه با 1780 بازدیدکننده، موزه فرش با 753 بازدیدکننده و موزه رضا عباسی با 308 بازدیدکننده در رتبه های بعدی قرار دارند.

روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین اعلام کرد: در روز چهار فروردین ماه 598 هزار و 266 بلیت برای موزه ها، پایگاه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش این وزارتخانه فروخته شده که این تعداد بلیت به 134 هزار و 96 بازدیدکننده اختصاص یافته است.

براساس اعلام قبلی این وزارتخانه، استان های فارس، اصفهان، تهران، خوزستان و خراسان رضوی تا کنون بیشترین میزان بازدید از آثار تاریخی را به خود اختصاص داده اند و مجموعه حافظیه، تخت جمشید و سعدآباد نیز پربازدیدترین مکان های تاریخی تا کنون اعلام شده اند.

اعلام پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران"، کلیک کنید.