افتتاح بیش از 50 پایگاه اورژانس در دهه فجر/ خرید 100 آمبولانس جدید

افتتاح بیش از 50 پایگاه اورژانس در دهه فجر/ خرید 100 آمبولانس جدید

رییس اورژانس کشور خدمات و اقدامات انجام شده از سوی اورژانس در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

به گزاری آژیراک، جعفر میعادفر در نشست خبری که صبح امروز در ساختمان وزارت بهداشت برگزار شد، با تبریک ایام دهه فجر گفت: انقلاب باعث رشد و نمو ملت عزیز ایران شد، به طوری که در تمام قسمت های کشور برای ارتقاء سلامت مردم در این 45 سال تلاش شده است. در اورژانس نیز به عنوان عضوی از حوزه سلامت در این راستا تلاش های بسیاری انجام شده است.

وی افزود: ما در ابتدای انقلاب با جمعیت 36 میلیونی، 20 پایگاه و 20 آمبولانس داشتیم حالا با جمعیت دوبرابری، سه هزار و 300 پایگاه و آمبولانس فعال داریم. علاوه بر این در حوزه هوایی و دریایی نیز توفیقات بسیاری داشتیم. اورژانس کشور از سال 79 به بعد توسعه جدی پیدا کرد و رشد چندبرابری داشت. درحال حاضر 53 پایگاه هوایی در کشور داریم که دو پایگاه مسافت طولانی بال ثابت داریم و بقیه پایگاه بالگردی برای انتقال بیماران استفاده می شود.

رییس سازمان اورژانس کشور درباره الکترونیکی شدن اقدامات پیش بیمارستانی نیز گفت: در دولت سیزدهم سیستم دستی و کاغذی اورژانس پیش بیمارستانی در اولین اقدام الکترونیکی شد و خوشبختانه امروز بیش از 96 درصد سیستم الکترونیک است و تنها دو شهر کوچک مانده که تا آخر سال انجام می شود.

وی افزود: یکپارچه سازی مراکز ارتباط نیز در دستورکار است و بیش از 60 درصد کار انجام شده و به زودی تمام می شود. 800 مرکز اورژانس داریم که راه اندازی این مرکز در هر شهر باعث هدر رفت امکانات می شد ولی با ایجاد این یکپارچگی و تمام تماس ها در مرکز آن دانشگاه ثبت شده و عملیات از مرکز هدایت می شود که این باعث شده از آمبولانس ها در جای درست استفاده شده و در شهرستان توان عملیاتی 20 درصد افزایش پیدا کند.

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: با فعال کردن سیستم موقعیت بیمار با شرکت مخابرات یکسری اقدامات جدید نیز در دستورکار است و در بیشتر نقاط کشور این مسیله انجام می شود.

افتتاح بیش از 50 پایگاه اورژانس در دهه فجر

به گفته وی در دوسال اخیر 314 پایگاه جدید فعال شده اند و امسال نیز 73 پروژه راه اندازی شده است. همچنین 21 پایگاه شهری 36 پایگاه جاده ای در ایام دهه فجر راه اندازی می شود.

میعادفر گفت: در سفر رییس جمهور، دومین هواپیمای بال ثابت در هرمزگان افتتاح شد که خدمت رسانی به بیماران در جزایر را به هنگام شب ها انجام و جزایر ما را پوشش می دهد. همچنین آمبولانس دریایی برای جزیره ابوموسی آماده شده و در دهه فجر به آب انداخته می شود که هم در دریا و هم هوا به مردم در دورترین مناطق خدمت کنیم.

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در همین ایام 100 دستگاه آمبولانس جدید و 200 موتورلانس جدید خریداری شده و در کشور توزیع شده است. درشهرهایی که ترافیک سنگین است مانند شهرهای مشهد، تهران، اصفهان و … موتورلانس بسیار کاربرد دارد وموتور هم زمان و هم درمان را بهبود می بخشد.

میعادفر گفت: ما جزو 10 کشور جهان هستیم که حادثه خیز هستیم در این ایام 25 دستگاه اتوبوس آمبولانس به جمع ما اضافه شد و در اربعین که چهار میلیون زایر داشتیم این اتوبوس ها بسیار کمک کننده بودند.

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در زمینه آموزش نیز باید بگویم که در سال های شیوع کرونا برنامه های آموزشی ما به تعویق افتاده بود زیرا حتما باید حضوری باشند، امسال بیش از 500 دوره آموزشی تربیت مربی برگزار شد.

ادامه دارد

افتتاح بیش از 50 پایگاه اورژانس در دهه فجر/ خرید 100 آمبولانس جدید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح بیش از 50 پایگاه اورژانس در دهه فجر/ خرید 100 آمبولانس جدید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح بیش از 50 پایگاه اورژانس در دهه فجر/ خرید 100 آمبولانس جدید"، کلیک کنید.