اقتصاد به صورت واقعی به مردم واگذار شود

عضو هییت علمی دانشگاه در گفت وگو با آژیراک:

اقتصاد به صورت واقعی به مردم واگذار شود

عضو هییت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه آزاد شعار جهش تولید با مشارکت مردم را مورد توجه قرار داد و گفت: دولت باید به صورت واقعی اقتصاد را به بخش خصوصی واگذار کند.

محمدکاظم کاوه پیشقدم رییس دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آژیراک با موضوع شعار سال 1403 گفت: مقام معظم رهبری امسال همان شعار سال قبل را با تغییر کوچکی بیان کردند و هدف از این تغییر این است که میزان مشارکت مردم در اقتصاد و جهش تولید بالا رود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: متاسفانه اقتصاد ما عمدتاً در اختیار دولت است و بخش خصوصی در آن نقش زیادی ندارد با توجه به اصل 44 قانون اساسی و تغییراتی که در حوزه اقتصاد صورت گرفته قرار شد که نقش مردم بیشتر شود؛ اما متاسفانه واگذاری هایی که دولت انجام داد، همه شرکت ها را از حالت شرکت دولتی به صورت شرکت خصولتی درآورد که بخش عمده ای از آن کماکان در اختیار دولت است.

کاوه پیشقدم عنوان کرد: موضوع اصل 44 قانون اساسی نیازمند این است که به صورت واقعی امور اقتصادی به مردم واگذار شود؛ رهبر معظم انقلاب امسال در تعیین شعار سال به این نکته اشاره کردند و باید دولت به صورت واقعی اقتصاد را به بخش خصوصی واگذار کند و ارگان هایی که وابستگی غیر مستقیم به دولت دارند در اقتصاد دست خودشان را در این شرکت های خصولتی کوتاه کنند.

وی افزود: اگر مردم به شکل مستقیم وارد اقتصاد شوند، مدیریت حوزه اقتصاد بهتر خواهد شد. میزان تورم نیز کاهش پیدا می کند و از این طریق می توان حتی با تحریم های صورت گرفته هم مبارزه کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گفت: درباره شعار سال باید گفت که مهم ترین ویژگی در انتخاب شعار امسال ورود مردم در عرصه اقتصاد به صورت جدی است هرچند که سال های گذشته نیز در فرمایش رهبری این موضوع وجود داشت؛ اما این بار به صورت صریح مشارکت مردم را ذکر کردند به این دلیل است که به این نتیجه رسیدند این اقدامات تاکنون به صورت جدی انجام نشده و موفق نبوده است.

اقتصاد به صورت واقعی به مردم واگذار شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقتصاد به صورت واقعی به مردم واگذار شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقتصاد به صورت واقعی به مردم واگذار شود"، کلیک کنید.