اقدامی جهت تغییر کاربری خلعت پوشان از اراضی دانشگاه تبریز انجام نشده است

اقدامی جهت تغییر کاربری خلعت پوشان از اراضی دانشگاه تبریز انجام نشده است

به گزارش خبرانلاین از تبریز، اکبر فتحی در سلسله نشست های رسم خدمت، در خصوص دلیل تغییر مدیر مرکز تحقیقات کشاورزی استان نیز گفت: هیچ مدیرکلی به خاطر این طرح عزل نشده است.

فتحی افزود: دوره مدیریت مرکز تحقیقات 2 ساله است و تغییر آقای بایبوردی ارتباطی به سازمان جهاد کشاورزی استان ندارد.

وی ادامه داد: امسال شاهد اقدامات خوبی در راستای جذب سرمایه گذاری بودیم و سرمایه گذاران از سایربخش ها به بخش کشاورزی آمدند .

وی گفت: در طول سه سال گذشته سالانه حدود 60 هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در بخش کشاورزی استان سرمایه گذاری شده است در حالی که قبلا مجموع سرمایه گذاری به بیش از سه هزار میلیارد ریال هم نمی رسید.

فتحی اظهار کرد: وظیفه بخش کشاورزی، ایجاد امنیت غذابه یی و تامین غذای مورد نیاز جامعه است و این در حالی است که جمعیت روز به روز در حال افزایش است و منابع نیز در معرض انواع تهدیدات، محدود می شوند.

وی با بیان این که برای جبران این محدودیت ها باید از دانش روز استفاده شود، افزود: حدود 300 شرکت و کلینیک کشاورزی در سطح استان داریم که توسط فارغ التحصیلان کشاورزی ایجاد شده و همگی در خدمت بخش کشاورزی هستند و در فرایند اخذ مجوز دانش بنیان قرار دارند.

وی با بیان این که تعداد 33 شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی استان فعال است، ادامه داد: قیمت گذاری مناسب برای محصول گندم از سال اول خدمت دولت سیزدهم باعث شد تا کشاورزان رغبت بیشتری برای کشت گندم و ارتقای عملکرد آن بیابند تا در نهایت میزان تولید و خرید گندم در سه سال گذشته افزایش یافته است و در بحث آرد خبازی به خودکفایی رسیدیم .

فتحی با بیان این که سالانه 115 هزار تن کود و 75 هزار تن بذر اصلاح شده در بخش کشاورزی استان استفاده می شود، ادامه داد: اقدامات سازه ای در مدیریت آب و خاک شامل اصلاح و بهبود وضعیت خاک، سیستم های نوین آبیاری و احیا و مرمت قنات ها و بهینه سازی مصرف آب کشاورزی در دست اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های اولیه دولت سیزدهم اتمام پروژه های نیمه تمام بوده و پروژه هایی چون پایاب سد قیزقلعه سی که از سال 1394 آغاز شده و با 95 درصد پیشرفت متوقف شده بود، با روی کار آمدن دولت شهید رییسی تکمیل و به بهره برداری رسید.

فتحی با بیان این که حدود 22 هزار هکتار شبکه نوین آبیاری در استان به بهره برداری رسیده است، گفت: آمارهای بارندگی و تبخیر استان نشاندهنده شرایط خشک بودن استان است که در این راستا باید به بهینه سازی منابع آبی توجه شود و در سه ساله دولت سیزدهم نیز با تامین منابع در هر سال تعداد 60 رشته قنات استان بهسازی و تحویل بهره برداران داده شد.

وی با اشاره به انجام سالانه 130 کیلومتر بهسازی کانال های آبیاری عمومی درجه سه و چهار در استان، اظهار کرد: در ابتدای دولت سیزدهم با اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها و حذف ارز ترجیحی در بخش نهاده های دامی، شاهد برخی تحولات بودیم.

رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این که نوسانات قیمتی در زمان اجرای این طرح امروز به ثبات رسیده است، گفت: تولید طیور استان از حدود 70 هزار تن به 100 هزار تن تولید افزایش یافته و بازار به لحاظ قیمت و تامین به ثبات رسیده است؛ هم چنین پیش از دولت سیزدهم تعداد 3.5 میلیون قطعه جوجه ریزی در استان انجام می گرفت که این رقم امروز به حدود هفت میلیون قطعه رسیده است.

وی در خصوص وضعیت تامین گوشت قرمز نیز افزود: وزارت جهاد کشاورزی به رغم میل باطنی با واردات گوشت قرمز، بازار این محصول را تنظیم می کند و فروشگاه های زنجیره ای نیز این محصول را با قیمت مصوب دولتی عرضه می کنند اما برنامه ما احیای دامداری های سنتی است.

فتحی ادامه داد: مجموع تولید محصولات باغی استان اگر خسارت چندانی وارد نشود تا 1.2 میلیون تن می رسد و امسال نیز وضعیت باغات استان، خوب بوده و پیش بینی می شود تا به این عدد برسیم.

وی با بیان این که بالای 94 درصد الگوی کشت شده استان منطبق بر الگوی تعریف شده از وزارتخانه است، گفت: صدور سند برای اراضی کشاورزی، رفع تداخل را به دنبال دارد که در این راستا به لحاظ تعداد صدور اسناد رتبه سوم را داریم و در صورت تعیین تکلیف اسناد در دست اخذ به رتبه نخست می رویم.

فتحی گفت: اسناد حدود یکهزار و 274 پلاک استان به صورت کامل صادر شده و برنامه داریم تا پایان شهریورماه بتوانیم کل پلاک های استان را رفع تداخل کرده و اسناد مربوطه را صادر کنیم.

وی افزود: پیش از دولت سیزدهم حدود 250 هکتار گلخانه در استان وجود داشت که امروز این رقم به 354 هکتار رسیده است و برای یکهزار هکتار هم متقاضی سرمایه گذاری داریم .

وی در خصوص دلیل بالا بودن قیمت پیاز نیز گفت: بارندگی های اخیر باعث کاهش برداشت پیاز شده و اکنون قیمت این محصول با عرضه کمتر، بالاتر از نرخ مورد انتظار است.

رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این که یک میلیون و 500 هزار هکتار اراضی کشاورزی در استان داریم، افزود: تعداد چهار هزار و 500 مورد کاربری غیرمجاز در سه سال اخیر در استان شناسایی شده است.

46

اقدامی جهت تغییر کاربری خلعت پوشان از اراضی دانشگاه تبریز انجام نشده است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقدامی جهت تغییر کاربری خلعت پوشان از اراضی دانشگاه تبریز انجام نشده است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقدامی جهت تغییر کاربری خلعت پوشان از اراضی دانشگاه تبریز انجام نشده است"، کلیک کنید.