انتشار لیست ها و گمانه زنی برای سرلیست ها

اعلام اسامی نامزدهای حوزه انتخاباتی استان تهران برای انتخابات مجلس خبرگان و انتشار لیست کاندیداهای جامعه مدرسین برای انتخابات خبرگان در سراسر کشور، اعلام سرلیستی یک تشکل اصلاح طلب

به گزارش آژیراک، وزارت کشور اعلام کرده است که 66 هزار نفر در هیات های بازرسی استانی و شهرستانی ، بازرسی بر حسن جریان انتخابات را عهده دارند، یعنی  به ازای هر 13 نفر عضو هیات های اجرایی مستقر در شعب اخذ رای، یک بازرس حضور دارد. در انتخابات 11 اسفند در بیش از 90 هزار نقطه از کشور شعب ثابت و سیار اخذ رای مستقر خواهد بود. حدود 50 درصد از روسای هیاتهای بازرسی استان ها از معاونین استانداران و نیمی دیگر از مدیران کل بازرسی استانداری انتخاب شده اند. ساماندهی شعب انتخابات از وظایف بازرسان است.

معاون امنیتی انتظامی استاندار تهران هم با اشاره به برگزاری 5 جلسه کمیته امنیت انتخابات از آمادگی کامل همه دستگاه های امنیتی و انتظامی استان برای برگزاری انتخابات 11 اسفندماه خبر داده است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران خبر داد که شعار «همه با هم برای وطن» توسط ستاد انتخابات برای انتخابات پیش روتعیین شده است و از مدیران روابط عمومی خواست تا از این شعار در تمام فضاهای رسانه ای، مکاتبات و… استفاده کنند.

چهارشنبه شب وزارت کشور اسامی و مشخصات نامزدهای حوزه انتخاباتی استان تهران برای انتخابات خبرگان که شورای نگهبان صلاحیت شان را تایید کرده است، اعلام شد.

انتشار لیست کاندیداهای جامعه مدرسین برای انتخابات خبرگان

در همین شب  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از تشکل هایی که بیش از نیم قرن سابقه  سیاست ورزی دارد، لیست کاندیداهای خود در سراسر کشور را برای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری بر اساس این معیارها و ملاک های منتشر کرد: «خبرویت و روشن بینی، دلسوزی و ارادت قلبی و عملی نسبت به انقلاب اسلامی، امام راحل ـ قدس سره ـ و رهبری معظم انقلاب ـ مدظله العالی ـ برخورداری از آگاهی و صلاحیت های علمی و سیاسی، مخالفت عینی با دنیاپرستی و مقام خواهی، رعایت بی آلایشی و برخورداری از زیّ طلبگی و در یک کلام به فرموده امام راحل، مخالفت با اسلام آمریکایی و التزام به اسلام ناب محمدی -صلی الله علیه و آله و سلم-»

انتشار لیست ها و گمانه زنی برای سرلیست ها
لیست کاندیداهای جامعه مدرسین برای انتخابات خبرگان

علی مطهری سرلیست صدای ملت

دیشب – چهارشنبه شب – خبر به نتیجه رسیدن تشکل صدای ملت متشکل از نیروهای اعتدال گرا و برخی احزاب اصلاح طلب درباره لیست انتخاباتی شان در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هم مشخص و گفته شد که علی مطهری سرلیست این تشکل و افرادی مانند محمد بطحایی، هوشنگ بازوند، پروین داداندیش، منصور حقیقت پور، مصطفی خانزادی، رضا امیدوار تجریشی، زهرا ساعی، محسن علیجانی و ناهید تاج الدین از دیگر حاضران در لیست صدای ملت خواهند بود.

لیست صدای ملت را احزاب ندای ایرانیان، اعتماد ملی، کارگزاران سازندگی، اعتدال و توسعه و نیروهای اعتدال گرا در تهران و 100 حوزه انتخابیه دیگر نهایی و منتشر  خواهند کرد.

انتشار لیست ها و گمانه زنی برای سرلیست ها
علی مطهری

حمایت «مردم سالاری» از اصلاح طلبان در شهرستان ها

مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری گفته است: ما در تهران برخی افراد را داریم که البته باید با ذره بین اینها را پیدا کنیم اما در شهرستان ها قطعا از کاندیداهای اصلاح طلب حمایت می کنیم  چون معتقدیم اگر اقلیت میانه رویی در مجلس وجود داشته باشد به هر حال می تواند مجلس را از شرایط فعلی نجات دهد.مستقیلن در سراسر کشور کاندیدایی ندارند. حدود 15 نفر از اعضای حزب مردم سالاری رد صلاحیت شدند.

تکذیب تعیین مصادیق برای فهرست شورای ایتلاف

ابراهیم رسولی سخنگوی شورای ایتلاف نیروهای انقلاب انتشار اخباری درباره تعیین برخی مصادیق فهرست نهایی این تشکل سیاسی اصولگرا در تهران را تکذیب و اعلام کرد: فرآیند رسیدن به لیست تهران هنوز تمام نشده و ادامه دارد.

در استان ها چه می گذرد؟

در گنبدکاووس تاکنون دو مانور بزرگ شبیه سازی انتخابات در این شهرستان با حضور اعضای هییت نظارت و هییت اجرایی برگزار شده است.

معاون سیاسی استانداری خراسان جنوبی گفته است: ما حضور 60 درصدی مردم خراسان رضوی را پیش بینی می کنیم و با شناختی که از مردم داریم، امیدواریم به همین نتیجه برسیم.

استاندار سیستان و بلوچستان فراهم نمودن شرایط لازم برای معرفی برنامه های کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان توسط صدا و سیما را فرصتی برای ارایه برنامه های داوطلبان دانسته است.

در خراسان جنوبی قایم مقام جبهه آرمان خواهان واقع بین گفته است: با توجه به رفع ایراداتی که پیش تر در شورای ایتلاف وجود داشت، ما امسال با شانا لیست مشترک می دهیم.

رییس ستاد انتخابات شورای وحدت استان همدان افراد منتخب در حوزه انتخابیه فامنین و همدان حجت الاسلام احمدحسین فلاحی و عباس صوفی؛ حوزه انتخابیه ملایر هادی بیگی نژاد و حسن ونایی، حوزه انتخابیه نهاوند علیرضا خزایی، حوزه انتخابیه تویسرکان محمدمهدی مفتح، حوزه انتخابیه اسدآباد اکبر رنجبرزاده، حوزه انتخابیه رزن ابوالحسن مصطفوی، حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ را فتح الله توسلی اعلام کرد و گفت: 800 ساعت مصاحبه و ارزیابی از کاندیداها با حضور دو تیم خبره انجام شد و با در نظر گرفتن فاکتورهای مورد نظر در نهایت به لیست اعلام شده رسیدیم.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمانشاه از راه اندازی پویش «برای ایران، برای کرمانشاه» به منظور دعوت از مردم استان برای مشارکت حداکثری در انتخابات خبر داد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج  با اشاره به این که سوم تا نهم اسفند فرصت تبلیغات انتخاباتی نامزدها و طرفداران آنها است، از نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خواست از تبلیغات زودهنگام پرهیز کنند.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان شمالی گفت: از همه گرایش ها و گروه های مختلف، نامزدهای تایید صلاحیت شده ای وجود دارند و همه گروه ها فرصت انتخاب دارند. : در حال حاضر 69 نامزد برای حوزه انتخابیه بجنورد، 22 نامزد برای حوزه انتخابیه اسفراین و 18 نامزد نیز برای حوزه انتخابیه شیروان تایید صلاحیت شده اند تا برای رقابت بر سر کرسی های مجلس دوازدهم با یکدیگر رقابت کنند. 

فرماندار عنبرآباد گفت: با توجه به اهمیت برگزاری انتخاباتی سالم و به دور از تخلف، در برخی از شعب اخذ رای شهرستان دوربین نصب شده است. 

استاندار آذربایجان غربی گفت: در این دوره از انتخابات، در راستای تسهیل روند رای گیری برای مردم، 10 درصد به تعداد شعبات اخذ رای در سطح آذربایجان غربی افزوده شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفت: استفاده از امکانات دستگاه های دولتی برای تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی بر اساس مواد 74 و 81 قانون انتخابات خواهد بود و شهرداری ها، دهیاری ها و دستگاه های اجرایی نیز طبق قانون در انتخابات پیش رو امکانات تبلیغاتی خود را به صورت عادلانه و بر اساس مصوبات هیات استانی بررسی تبلیغات در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار خواهند داد. 

اخبار انتخاباتی دیگر رسانه ها؛

 در واکنش به اعلام سرلیستی علی مطهری محمدصادق جوادی حصار، سخنگوی حزب اعتماد ملی از این اقدام حمایت کرده و حقیقت پور، از نزدیکان لاریجانی با بیان این که «لاریجانی نه فهرستی دارد و نه قرار است از فهرستی حمایت و نه با کسی ایتلاف کند» گفته است: از رسانه ها شنیدم که مطهری من را در فهرست خود قرار داده ولی مراودۀ حزبی و سیاسی با یکدیگر نداریم. اگر شورای ایتلاف هم من را در فهرست خود بگذارد استقبال می کنم.

پیش از ظهر امروز  – پنجشنبه 26 بهمن 1402 –  یک پایگاه اطلاع رسانی از کناره گیری آیت الله امامی کاشانی از نامزدی مجلس خبرگان رهبری به دلیل «شرایط جسمانی» وی خبر داد.

انتشار لیست ها و گمانه زنی برای سرلیست ها
آیت الله امامی کاشانی

سیدحسین مرعشی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران با اشاره به برنامه ریزی برای معرفی نامزد در انتخابات مجلس استان کرمان از رقابتی بودن 90 درصد کرسی های این استان خبر داده و گفته است: اگر بزرگان همت کنند و مشارکت مردم کرمان بالای 50 درصد برسد، به شما اطمینان می دهم بسیاری از استان ها در آینده به کرمان اقتدا خواهند کرد.

ایرج عبدی از نمایندگان ادوار مجلس اعلام کرده است: تعداد 12 نفر از اعضای لیست انتخاباتی اعتدالی ها در تهران مشخص شده است. «سید محمد بطحایی» وزیر آموزش و پرورش در دولت دوازدهم، «اسماعیل دوستی» نماینده پیشین شورای شهر تهران، «منصور حقیقت پور»، «حلیمه عالی» نماینده مجلس نهم، «هوشنگ بازوند» استاندار پیشین استان کرمانشاه و تعدادی از اساتید دانشگاه، از جمله اعضای لیست انتخاباتی اعتدالی ها در تهران هستند. اولویت ما برای سرلیستی تهران «علی مطهری» است.

در روزنامه ها چه خبر بود؟

«هم میهن» تیتر انتخاباتی خود را به نقل از غلامحسین کرباسچی با این عنوان منتشر کرد : «بیانیه 110 امضایی در تقابل خاتمی نیست» .

«کیهان» در محتوای تیتر «تازه ترین خبرها از فعالیت انتخاباتی احزاب» برای مخاطبان خود یادآوری کرده است: 11 اسفند موعد برگزاری انتخابات دوره ششم مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است و دستگاه های مسیول این روزها در حال تدارک امور برای برگزاری پرشور انتخابات و احزاب سیاسی مشغول بستن فهرست های انتخاباتی هستند.

هم چنین در خط ویژه کیهان «خط تحریم و تحریف و تخریف چرا انتخابات را هدف گرفته» تیتر شده و یادداشت مهمان این روزنامه هم به تیتر «ملت شتاب دهنده، مجلس شتاب دهنده می خواهد!» اختصاص یافته است.

«19دی» با اشاره به دومین نامه حسن روحانی به شورای نگهبان برای اعلام دلایل رد صلاحیتش که صبح چهارشنبه منتشر شده بود، یادآوری کرده است که او سه دوره نمایندگی مردم سمنان و تهران را در این مجلس داشته است. این روزنام همچنین «ثبت نام هزار و 700 زن برای انتخابات مجلس» را به نقل از معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تیتر کرده است. « رقابت فهرست های اصولگریان جدی نخواهد بود» از دیگر تیترهای این روزنامه بود.

«جوان» در ستون یادداشت سیاسی دو یادداشت با تیترهای «تاثیر مشارکت بر ثبات سیاسی » و «انتخابات برای دشمن معلوم شد که چقدر اهمیت دارد» را منتشر کرد و هم چنین ستون دیگه چه خبر این روزنامه این تیترها را در خود داشت:  آغاز فرآیند مصاحبه شورای ایتلاف با نامزدهای انتخابات در تهران/صف آرایی تحریم طلبان و مشارکت جویان در اردوگاه اصلاحات/باهنر حوزه انتخابیه خود را به کرمان تغییر داد/خلجی: ماحزب دولت ساخته نداریم/لیست اعتدال و توسعه به زودی منتشر می شود.

«اعتماد» هم تیتر یک خود را به «اصرار روحانی بر اعلام دلایل رد صلاحیت» اختصاص داد. در ستون یادداشت این روزنامه هم تیتری با عنوان «دست شورای نگهبان از استدلال خالی است» به نقل از یک حقوقدان منتشر شده است.

«جام جم» هم با تیتر یک «مشارکت مردم، کلید واقعی» منتشر شده و در گزارشی آماری با تیتر « مردم از نمایندگان چه انتظاری دارند؟» به موضوعات اقتصادی از جمله درآمد ماهانه خانواده ای تهرانی، شغل ساکنان تهران  و اولویت سبد غذایی تهرانی ها پرداخته است.

«جهان صنعت» در ستون نقدر روز این روزنامه یاداشتی با عنوان «معیشت شهروندان و انتخابات 11 اسفند» منتشر کرد.

پایان خبر آژیراک

انتشار لیست ها و گمانه زنی برای سرلیست ها

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتشار لیست ها و گمانه زنی برای سرلیست ها" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتشار لیست ها و گمانه زنی برای سرلیست ها"، کلیک کنید.