این روش ها برای درمان بیماری های چشم اشتباه است

این روش ها برای درمان بیماری های چشم اشتباه است

آفتاب نیوز :

دکتر کیانا حسن پور با اشاره به این که درباره بیماری های چشمی همانند سایر بیماری هایی که در بدن وجود دارد، ممکن است باور های غلطی وجود داشته باشد اظهار کرد: نمی توان با تجربه های شخصی و قبل از مراجعه به پزشک برای خود و یا دیگران نسخه درمانی پیچید.

استفاده خودسرانه از فراورده های چشمی برای درمان خشکی خطری ندارد

وی با بیان این که خشکی چشم یکی از بیماری های رایج چشمی است افزود: باور غلطی که در بین بسیاری از افراد برای درمان بیماری خشکی چشم وجود دارد استفاده از دارو های گیاهی برای درمان چشم است.

وی با بیان این که در محصولات گیاهی فرآورده هایی وجود دارد که اگر به طور مستقیم و یا توسط پوست وارد چشم شوند، اثرات مخربی دارد ادامه داد: استفاده خودسرانه از دارو های گیاهی برای درمان چشم می تواند اثرات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

هر ضایعه ای روی پلک گل مژه است

وی دومین باور اشتباه را درمان خودسرانه گل مژه عنوان کرد و گفت: هر نوع خوددرمانی و دستکاری چشم برای برطرف کردن گل مژه از اساس غلط است. ممکن است ضایعه ای که برروی پلک ایجاد می شود، اصلاگل مژه نباشد و با استفاده خودسرانه از دارو صدمات جبران ناپذیری به چشم وارد شود.

شست و شوی چشم با چای اثر درمانی دارد

شست و شوی چشم با چای سیاه دم کرده یکی دیگر از مواردی بود که دکتر حسن پور به آن اشاره کرد و افزود: این باور که سالهاست بین عموم مردم رایج شده که چای ولرم می تواند باعث بهبود عارضه های چشمی شود، دلیل آن فقط گرم بودن چای است بنابراین چای به خودی خود هیچ اثر درمانی بر چشم ندارد و حتی می تواند باعث ایجاد عفونت های ثانویه نیز شود.

عسل بیماری های چشمی را درمان می کند

استفاده از عسل برای درمان ضایعات و بیماری های چشمی سومین باور اشتباهی است که دکتر حسن پور به آن اشاره کرد و ادامه داد: چنانچه عسل به هر دلیلی وارد چشم شود می تواند درجاتی از عفونت و یا سوختگی های چشمی ایجاد کند.

عضو هییت علمی دانشگاه با بیان این که آلرژی چشمی بیماری است که به صورت دوره ای عود می کند ادامه داد: استفاده خودسرانه از دارو و یا فرآورده های گیاهی بسیار خطرناک است و می تواند باعث تشدید بیماری شود.

آب هویج بینایی را تقویت می کند

وی با بیان این که آب هویج در بینایی چشم هیچ تاثیر ثابت شده ای ندارد، گفت: در واقع ویتامین A موجود در آب هویج نمی تواند اثر محسوسی در بینایی داشته باشد و برای درمان افرادی که از کمبود این ویتامین رنج می برند دوز های بالای ویتامین A توسط پزشک تجویز می شود.

استفاده از عینک چشم را تنبل می کند 

عضو هییت علمی دانشگاه به باور غلط دیگری درباره استفاده از عینک اشاره کرد و توضیح داد: یکی از باور های غلط دربزرگسالان این است که تصور می کنند اگر عینک استفاده کنیم چشم ضعیف تر یا تنبل می شود، این باور از اساس غلط و عینک وسیله ای اصلاحی است که نمی تواند مشکلی ایجاد کند.

آب مروارید ممکن است بدون علامت به آب سیاه تبدیل شود

بنابر گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، وی باور غلط دیگر در مورد بیماری های چشمی را تبدیل یکباره آب مروارید به آب سیاه عنوان کرد و افزود: ابتلا به آب مروارید همراه با نشانه های محسوسی مثل تاری دید و کاهش بینایی به طور محسوس است و تبدیل یکباره و بی علامت آب مروارید به آب سیاه تقریبا محال است.

این روش ها برای درمان بیماری های چشم اشتباه است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این روش ها برای درمان بیماری های چشم اشتباه است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این روش ها برای درمان بیماری های چشم اشتباه است"، کلیک کنید.