با جذب 40 میلیون دلار سرمایه گذاری، تولید خودروهای برقی در همدان آغاز می شود

با جذب 40 میلیون دلار سرمایه گذاری، تولید خودروهای برقی در همدان آغاز می شود

به گزارش خبرگزاری آژیراک استان همدان، حسن پیمانی که در جمع خبرنگاران سخن می گفت با اعلام این خبر افزود: پروژه تولید و مونتاژ خودروهای برقی به 100 هکتار زمین نیاز دارد که در حال حاضر مجوز 10 هکتار آن دریافت شده است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان خاطرنشان کرد: 6 مجوز سرمایه گذاری خارجی با اعتبار 127 میلیون دلاری در استان صادر شده که این مهم منجر به اشتغالزایی برای 3 هزار و 578 نفر می شود.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در 15 نقطه شهر ایجاد خواهد شد، گفت: تجهیزات آن امروز وارد استان شده و تا نیمه شعبان نیز نصب خواهد شد.

پیمانی با بیان اینکه هدف ما تولید خودروی برقی است نه واردات که پیرو همین موضوع قراردادی با دانشگاه صنعتی برای تربیت نیروهای متخصص منعقد شده است اضافه کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای و آزاد نیز سال آینده رشته ای با عنوان این موضوع اضافه می کنند تا برای آموزش نیروی انسانی مشکلی نداشته باشیم.

وی اولویت اول این پروژه را تولید خودروهای سواری عنوان کرد و افزود: سرمایه گذار آمادگی تحویل زمین را دارد و تا پایان امسال به طور قطع طرح اجرا خواهد شد.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان همدان با بیان اینکه برای تولید فلت خودرو در ملایر نیز زمین تحویل داده شده است گفت: کارخانه فرنچ فرایز تویسرکان هم با 5 میلیون قبل از پایان سال آغاز به کار می کند.

وی با اشاره به اجرای تولید غذای کودک و مادر با 7.6 میلیون دلار در خصوص ثبت فرصت های سرمایه گذاری نیز گفت: در حوزه گردشگری و کشاورزی هر کدام 10 فرصت و در حوزه صنعت و معدن 16 فرصت در سامانه سرمایه گذاری خارجی کشور ثبت شده است.

پیمانی اظهار داشت: سرمایه گذاری استان در مجموع مبلغ 200 میلیون دلار بوده که در دو سال اخیر 127 میلیون دلار انجام شده و 200 میلیون دلار دیگر نیز در دست پیگیری است.

وی با بیان اینکه قبلا برای دریافت مجوز فرآیندهای زیادی طی می شد اما امروز اغلب طی یک هفته صادر می شود، یادآور شد: در دادگستری شعبه خاصی برای دستگاه هایی که در زمینه درگاه ملی مجوزها فعالیت دارند ایجاد شده تا به تخلفات رسیدگی شود.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان با بیان اینکه تعداد شکایت های ثبت شده در سامانه 300 مورد بوده که با پاسخ دستگاه مربوطه برخی از شاکیان از شکایت منصرف شده اند بیان کرد: تاکنون 59 هزار و 317 درخواست در درگاه ملی مجوز ثبت شده است.

وی ادامه داد: 35 هزار و 306 مجوز صادر شده و 2 هزار و 798 مورد نیز انصرافی داشتیم، 666 مورد در انتظار پاسخ استعلام هستند و 2 هزار و 245 نفر نیز در انتظار تکمیل مدارک قرار دارند.

پیمانی با بیان اینکه 16 هزار و 536 مورد درخواست نیز در این درگاه رد شده است تصریح کرد: باید تمام مجوزهای کاغذی تا پایان سال وارد سامانه درگاه ملی مجوز شوند و شناسه یکتا دریافت کنند.

وی با بیان اینکه از سال آینده تمام مجوزها به صورت الکترونیک صادر خواهد شد، تاکید کرد: مجوزهای کاغذی در حوزه های خدماتی اعتباری نخواهد داشت.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان با بیان اینکه این موضوع ارتباطی به موضوع مالیات ندارد و همان پروانه های کاغذی باید الکترونیک شود گفت: دریافت مالیات بر اساس عملکرد است نه مجوز.

وی در ادامه شغل قالیبافی، خیاطی و دامداری را مجوزهای پرتقاضا در استان عنوان کرد و افزود: شرایط تمدید و توسعه و اصلاح مجوز در درگاه ملی مجوزها ایجاد شده و از ابتدای اسفندماه نیز امکانپذیر است.

پیمانی از جذب 3.2 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان خبر داد و در ادامه سهم استان برای نهضت احیا را 71 میلیارد تومان دانست و گفت: ما به عنوان استان اول در کشور برای جذب این اعتبار معرفی شدیم و 139 میلیارد تومان طرح آماده نیز داریم.

وی با اشاره به ارزیابی بانک های استان نیز عنوان کرد: پایان هر فصل کارنامه عملکردی بانک ها به بانک مرکزی ارسال می شود و در پرداخت تسهیلات تکلیفی هم ارزیابی صورت می گیرد.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان عنوان کرد: در زمینه تسهیلات ازدواج طی 9 ماهه امسال 16 هزار نفر ثبت نامی داشتیم که به 14 هزار و 369 نفر مبلغ 2933 میلیارد تومان وام پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در تسهیلات فرزندآوری نیز 17 هزار و 208 نفر ثبت نامی داشتیم تصریح کرد: به 14 هزار و 761 نفر 883 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

پیمانی در ادامه همدان را استان سوم از لحاظ منابع سپرده های بانکی عنوان کرد و با انتقاد از عملکرد بانک های خصوصی استان گفت: 123 میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت کرده ایم که بانک ملی با 52 میلیارد تومان بیشترین پرداختی را داشته است.

46

با جذب 40 میلیون دلار سرمایه گذاری، تولید خودروهای برقی در همدان آغاز می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با جذب 40 میلیون دلار سرمایه گذاری، تولید خودروهای برقی در همدان آغاز می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با جذب 40 میلیون دلار سرمایه گذاری، تولید خودروهای برقی در همدان آغاز می شود"، کلیک کنید.