با یک ساعت پیاده روی چقدر لاغر می شویم؟

با یک ساعت پیاده روی چقدر لاغر می شویم؟

آفتاب نیوز :

پیاده روی می تواند در کاهش وزن تاثیر داشته و فواید سلامتی بسیاری را به همراه داشته باشد. با این حال، بسیاری از مردم در مقایسه با سایر اشکال ورزش، ممکن است پیاده روی را برای کاهش وزن موثر ندانند.

در این مطلب تلاش کرده ایم به این پرسش مهم پاسخ دهیم که چگونه پیاده روی به مدت 1 ساعت در روز می تواند به کاهش وزن کمک کند؟ سادگی پیاده روی آن را به یک فعالیت جذاب برای بسیاری از افراد به ویژه کسانی که به دنبال سوزاندن کالری اضافی هستن، تبدیل می کند.

تعداد کالری هایی که در راه رفتن می سوزانید به عوامل متعددی بستگی دارد، اما وزن و سرعت راه رفتن شما نقش کلیدی دارند. میانگین سرعت پیاده روی برای بزرگسالان 4.8 کیلومتر در ساعت است. هر چه سریعتر راه بروید و وزنتان بیشتر باشد، کالری بیشتری مصرف می کنید. سایر عوامل تاثیر گذار بر تعداد کالری سوزانده شده عبارتند از: زمین (شیب داشته، هموار یا ناهموار باشد)، آب و هوا و سن و جنسیت.

1 ساعت پیاده روی در روز می تواند به شما در سوزاندن کالری و در نتیجه کاهش وزن کمک کند. اگر می خواهید مقدار قابل توجهی از وزن خود را کاهش دهید (بیش از 5 درصد وزن بدن)، وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا توصیه می کند حداقل در هفته 300 دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط داشته باشید. پیاده روی روزانه 1 ساعت ممکن است به شما در رسیدن به این هدف کمک کند. پیاده روی همچنین می تواند به شما در حفظ توده عضلانی بدون چربی کمک کرده و باعث حفظ نتایج کاهش وزن شود.

برای تاثیر بیشتر چه کنیم؟

در حالی که پیاده روی می تواند به کاهش وزن شما کمک کند، پیروی از یک رژیم غذایی با کالری محدود نیز مکمل آن است. در یک مطالعه 12 هفته ای، افراد چاق مصرف مواد غذایی خود را بین 500 تا 800 کالری در روز کاهش دادند. یک گروه 3 ساعت در هفته با 6 کیلومتر در ساعت پیاده روی کردند و گروه دیگر پیاده روی نکردند.

هر دو گروه مقدار قابل توجهی از وزن بدن خود را از دست دادند، اما آن هایی که در گروه پیاده روی بودند، به طور متوسط حدود 1.8 کیلوگرم بیشتر از کسانی که پیاده روی نمی کردند، وزن خود را کاهش دادند. این که آیا شما به طور مداوم یا در فواصل کوتاه تر راه می روید نیز ممکن است بر کاهش وزن تاثیر بگذارد.

در یک مطالعه 24 هفته ای، زنان دارای اضافه وزن یا چاقی، کالری دریافتی خود را به 500 تا 600 کالری در روز محدود کردند و یا به مدت 50 دقیقه سریع پیاده روی کردند یا دو جلسه 25 دقیقه ای در روز راه رفتند. کسانی که این دو تمرین کوتاه تر را انجام دادند، 1.7 کیلوگرم بیشتر از کسانی که به مدت 50 دقیقه به طور مداوم پیاده روی کردند، وزن کم کردند.

چقدر وزن کم می کنیم؟

برای کاهش وزن، باید به طور مداوم کالری کمتری نسبت به مصرف روزانه خود مصرف کنید. شما می توانید این کار را با افزایش کالری سوزانده شده از طریق ورزش، کاهش کالری مصرفی یا هر دو انجام دهید. اغلب گفته می شود که 0.45 کیلوگرم از وزن بدن معادل 3500 کالری است. بر اساس این تیوری، برای کاهش 0.45 کیلوگرم در هفته، باید هر روز به مدت یک هفته 500 کالری بسوزانید.

کاهش کالری 500 کالری در روز برای اکثر افرادی که قصد کاهش وزن دارند مناسب است. شما می توانید بخشی از این کمبود را با 1 ساعت پیاده روی در روز یا با کاهش تدریجی تعداد کالری مصرفی خود به دست آورید. بسته به کالری دریافتی شما، کمبود 500 کالری در روز ممکن است منجر به 0.2 تا 0.9 کیلوگرم کاهش وزن در هفته شود.

پیاده روی فواید زیادی دارد، به خصوص زمانی که چندین بار در هفته به مدت 30 تا 60 دقیقه در یک زمان پیاده روی می کنید. این اثرات سلامتی می تواند شامل: کاهش کلسترول بد (LDL)، افزایش کلسترول خوب (HDL)، بهبود خلق و خو و کاهش فشار خون شود. این مزایا منجر به کاهش خطر بیماری قلبی، دیابت نوع 2، مرگ و همچنین بهبود کیفیت زندگی می شود.

منبع: فرتاک نیوز

با یک ساعت پیاده روی چقدر لاغر می شویم؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با یک ساعت پیاده روی چقدر لاغر می شویم؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با یک ساعت پیاده روی چقدر لاغر می شویم؟"، کلیک کنید.