بهره مندی 2400 نفر از آموزش های رایگان صنایع دستی البرز

بهره مندی 2400 نفر از آموزش های رایگان صنایع دستی البرز

آژیراک/البرز مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز از آموزش رایگان صنایع دستی به 2416 نفر در استان در سال 1402 خبر داد و گفت: همچنین مجموعا 1196 پروانه تولید انفرادی، کارگاهی و کارت شناسایی صنایع دستی صادر و تمدید شده است.

 رحیم خاکی روز شنبه 18 فروردین افزود: 63 پروانه تولید کارگاهی و 479 پروانه تولید انفرادی در سال 1402 صادر شده است. همچنین در این مدت 673 فقره کارت شناسایی، 13 فقره جواز تاسیس صادر و تمدید شده و تعداد 18 مجوز فروشگاه صنایع دستی نیز در این مدت برای متقاضیان صادر شده است.

وی با بیان اینکه در زمینه تسهیلات کم بهره نیز در سال 1402 تعداد زیادی از هنرمندان به بانک معرفی شدند، تصریح کرد: در سال 1402 تعداد 434 طرح به مبلغ 509 میلیارد ریال شامل 21 طرح پشتیبان با مبلغ 96 میلیارد ریال و 413 طرح به مبلغ 413 میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به بانک معرفی شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان از معرفی مجموعا 84 طرح نیز برای دریافت تسهیلات تبصره 18 به بانک خبر داد و گفت: همچنین پنج طرح به مبلغ 100 میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات روستایی به بانک معرفی شده است.

خاکی با اشاره به اینکه امسال مطابق هرسال آموزش های رایگان عمومی برای گسترش صنایع دستی و هنرهای سنتی و همچنین ایجاد اشتغال برای علاقه مندان برگزار شد، اظهار کرد: امسال 2416 نفر از آموزش های رایگان صنایع دستی بهره مند شدند.

وی برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی را یکی دیگر از اقدامات اداره کل برای معرفی و گسترش صنایع دستی و همچنین حمایت از هنرمندان این عرصه عنوان کرد و گفت: امسال برگزاری و شرکت هنرمندان البرز در 24 نمایشگاه صنایع دستی استانی، کشوری و بین المللی صورت گرفته و نمایشگاه های استان البرز نیز در ایام مختلف سال از نوروز تا هفته صنایع دستی و… برپا شده است.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی البرز حضور هنرمند صنایع دستی البرز در بین سه هنرمند منتخب کشور و شرکت در جشنواره بین المللی صنایع دستی کوقند و همایش بین المللی سرامیک ریشتان ازبکستان، شرکت هنرمندان البرز در نمایشگاه صنایع دستی گلستان، اصفهان، شیراز و نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از جمله فعالیت ها در زمینه شرکت هنرمندان در نمایشگاه ها است.

خاکی افزود: در سال 1402،  دو اثر صنایع دستی البرز در هنرهای مشبک منبت و سفال به عنوان آثار فاخر مورد تایید قرار گرفتند و همچنین 11 اثر صنایع دستی در رشته های سفال و سرامیک، تولیدات چرمی دست دوز ، صنایع دستی فلزی، نازک کاری چوب، معرق چوب، مشبک منبت، سوزن دوزی بلوچ آژیراک اصالت ملی دریافت کردند.

پایان خبر آژیراک

بهره مندی 2400 نفر از آموزش های رایگان صنایع دستی البرز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهره مندی 2400 نفر از آموزش های رایگان صنایع دستی البرز" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهره مندی 2400 نفر از آموزش های رایگان صنایع دستی البرز"، کلیک کنید.