بیانیه باشگاه استقلال پس از نایب قهرمانی

بیانیه باشگاه استقلال پس از نایب قهرمانی

آفتاب نیوز :

در متن نوشته ای که باشگاه استقلال منتشر کرده آمده است: «آن اشک ها که روی سکو ها ریخت، گریه هایی که گوش نیمکت و رختکن دستگردی را برای همیشه پر کردند، آن فریاد ها که هنگام شکفتن گل قهرمانی، به بغض فروخورده بر باد رفتن جام ختم شد، هیچ گاه از حافظه تاریخی استقلال پاک نمی شود.

فصل باشگاهی 3-1402 فوتبال ایران در حالی برای پرافتخارترین باشگاه ایرانی قاره کهن به خاطره ها پیوست که حسرتی بزرگ برای آبی دلان بر جای گذاشت.

ما جنگیدیم، در جنگی نابرابر، در پیکاری که حتی خوش بین ترین هواداران هم فکر نمی کردند نفس به نفس جام پیش برویم. ما جنگیدیم، چون همان روز اول هم قسم شدیم که برای اعتبار این پیراهن، برای این هوادار عاشق به میدان برویم. اما تنها چند دقیقه کم آوردیم. قصد بهانه گرفتن نداریم و ضمن عذرخواهی از همه آبی دلان باید بگوییم که جریانی از ابتدای فصل نمی خواست بوسه استقلال بر جام را به تماشا بنشیند و در آخر پیروز هم شد؛ آن هم با یک سلسله اشتباهات و اشتباه اخرین که بسیاری از کارشناسان آن را فاحش و مبرهن می دانستند. آن جریان البته که صدای خیلی از تیم ها را هم درآورد که اعتقاد به رقابت جوانمردانه و شرافتمندانه داشتند.

ما جنگیدیم، با تیمی که خیلی ها از روز اول معتقد بودند برای قهرمانی ساخته نشده است. کم نیاوردیم و همین تیم در 5 بازی آخر که مالکیت و مدیریت باشگاه تغییر کرد، 4 پیروزی و یک تساوی بدست آورد.

از چندی پیش نماینده محترم مالک، اعضای محترم هیات مدیره، مدیریت باشگاه و مربیان جلسه های پیش فصل را آغاز کردند تا نقشه راه حضور پرقدرت برای فصل آینده ترسیم شود. فصل 4-1403 برای استقلال از دیشب آغاز شد. مطمین باشید تیمی در شان شما هواداران خواهیم ساخت. تیمی که این بار بر خطا ها و اشتباهات داوری پیروز شده و همه چیز در چارچوب مستطیل سبز تعیین شود.

فصلی که فقط یک بار بدون امتیاز از زمین خارج شدیم، با جام همراه نشد؛ اما شرافتمندانه جنگیدیم و تلاش کردیم تا لبخند، میهمان لب شمایان باشد. شما که صاحبان اصلی استقلال و فوتبال هستید.

واقعیت آن است که زورمان به اشتباهات داوری نرسید و ای کاش متولیان فوتبال، با حضور کارشناسان خارجی بی طرف، به نقد و بررسی بازی های لیگ در چند فصل گذشته و به ویژه لیگی که تمام شد و باز هم به طور خاص چند بازی آخر فصل بنشینند، آسیب شناسی کنند و برای فصل بعد اصلاح کنند آن چه را که نباید بر لیگ ما می رفت و اتفاق افتاد. توقع زیادی نیست اگر خطایی و اشتباهی رخ داده خاطیان معرفی و با آنان برخورد شود. در این راه استقلال تمام هزینه های حضور این کارشناسان خارجی را هم تقبل می کند، چون معتقدیم این کار دفاع از فوتبال پاک است.

اگر هوادار مغموم را بخواهیم تصور کنیم، بی شک شبیه هواخواهان آبی دل بود که دیشب خیلی هاشان زمزمه می کنند:

گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست
آنچه البته به جایی نرسد فریاد است…

اعتراض به اشتباه های داوران را از همان هفته نخست فریاد کردیم و کسی نشنید. شاید اگر VAR در لیگ ما هم مثل خیلی دیگر کشور ها از سال ها پیش آمده بود، نیازی نبود این همه صدای شکسته در گلو باشیم.

توقع آن است که مهدی تاج، رییس محترم فدراسیون فوتبال که این سال ها تمام تلاش فردی و سازمانی خود را برای اعتلای فوتبال کشور به کار گرفته کمک داور ویدیویی را میهمان لیگ بعد کند. قطعاً حضور VAR در لیگ آتی تاثیر جریان ناسالم را در نتایج تا حدی زیادی کاهش خواهد داد.

باز هم سر تعظیم و ارادت در برابر شما هواداران بزرگ استقلال فرود می آوریم و زیر لب خطاب به شما می گوییم کنار شما آسیا که سخت نیست؛ کنار شما: آری به اتفاق جهان می توان گرفت.»

بیانیه باشگاه استقلال پس از نایب قهرمانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیانیه باشگاه استقلال پس از نایب قهرمانی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیانیه باشگاه استقلال پس از نایب قهرمانی"، کلیک کنید.