تراشه به کار رفته در آیپد پرو، 38هزار میلیارد عملیات در ثانیه انجام می دهد

به گزارش خبرگزاری آژیراک، اپل همزمان با رونمایی از آخرین تبلت های خود، تراشه M4 را معرفی کرده است. M4 که با استفاده از نسل دوم فناوری 3 نانومتری ساخته شده است، سیستمی است که بهره وری انرژی پیشرو در صنعت سیلیکون اپل را ارتقا می دهد و کمک می کند که آیپد پرو در نازک ترین حالت ممکن ساخته شود.

همچنین دارای یک موتور نمایشگر کاملاً جدیدی است تا دقت، رنگ و به طور کلی وضوح نمایشگر Ultra Retina XDR را در آیپد پرو به بهترین شکل نمایش دهد. M4 سریع ترین موتور عصبی اپل را دارد که می تواند تا 38هزار میلیارد عملیات در ثانیه انجام دهد که سریع تر از واحد پردازش عصبی هر رایانه شخصی هوش مصنوعی امروزی است.

M4 اپل همراه با پهنای باند حافظه سریع تر، همچنین شتاب دهنده های ML در CPU و یک GPU با کارایی بالا، آیپد پرو جدید را به یک دستگاه فوق العاده قدرتمند برای هوش مصنوعی تبدیل می کند.

تراشه به کار رفته در آیپد پرو، 38هزار میلیارد عملیات در ثانیه انجام می دهد

به گفته معاون ارشد فناوری های سخت افزار اپل، آی پد پرو M4 نشان می دهد که ساخت و استفاده از بهترین سیلیکون سفارشی، چطور محصولات موفقی را ارایه می دهد. عملکرد کم مصرف M4، همراه با موتور نمایشگر جدید و طراحی خاص این آیپد، حتی اجرای سنگین ترین بازی ها را ممکن می سازد.

از طرفی پیشرفت های اساسی در CPU، GPU و سیستم حافظه M4، آیپد پرو را برای اجرای آخرین برنامه های کاربردی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند راحت تر می کند. در مجموع، این تراشه جدید آیپد پرو را به قدرتمندترین دستگاه در نوع خود تبدیل کرده است.

منبع: apple

54323

تراشه به کار رفته در آیپد پرو، 38هزار میلیارد عملیات در ثانیه انجام می دهد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تراشه به کار رفته در آیپد پرو، 38هزار میلیارد عملیات در ثانیه انجام می دهد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تراشه به کار رفته در آیپد پرو، 38هزار میلیارد عملیات در ثانیه انجام می دهد"، کلیک کنید.