تروئیکای اروپا ایران را محکوم کرد/ برجام را خنثی کردید!

تروئیکای اروپا ایران را محکوم کرد/ برجام را خنثی کردید!

به گزارش آژیراک  انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه ای مشترک گام های ایران را برای گسترش بیشتر برنامه هسته ای خود، آن طورکه آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش کرده است، محکوم کردند.

به نقل از آژیراک تروئیکای اروپایی در نشست فصل اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، قطعنامه ای سیاسی را به تصویب رساندند و ایران را به عدم همکاری با آژانس متهم کردند.

این سه کشور اروپایی بدون اشاره به بدعهدی خود در اجرای تعهداتشان ذیل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و خروج یک جانبه واشنگتن از این توافق در سال 2018 که به تضعیف توافق هسته ای منجر شد، مدعی شدند: ایران با بهره برداری از ده ها سانتریفیوژ پیشرفته مضاعف در سایت غنی سازی نطنز و همچنین اعلام اینکه هزاران سانتریفیوژ دیگر را در سایت های فردو و نطنز خود نصب خواهد کرد، گام های بیشتری را در خنثی کردن برجام برداشته است.

آن ها در ادامه ادعا کردند این تصمیم، تشدید هرچه بیشتر برنامه هسته ای ایران به شمار می آید که خطرات قابل توجهی برای اشاعه هسته ای دارد.

این ادعاها در حالی به طور مکرر از سوی غرب و آمریکا مطرح می شود که جمهوری اسلامی ایران همواره بر ماهیت کاملا صلح آمیز برنامه هسته ای تهران تاکید و خاطر نشان کرده است که ایران هیچ قصدی برای تولید سلاح هسته ای ندارد.

ایران پیشتر هشدار داده بود به هر گونه تصویب قطعنامه در آژانس واکنش نشان خواهد داد.

311311

تروئیکای اروپا ایران را محکوم کرد/ برجام را خنثی کردید!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تروئیکای اروپا ایران را محکوم کرد/ برجام را خنثی کردید!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تروئیکای اروپا ایران را محکوم کرد/ برجام را خنثی کردید!"، کلیک کنید.