تسلا بازارهای جهانی را تکان داد

تسلا بازارهای جهانی را تکان داد

تسلا پس از کاهش قیمت های ایالات متحده، قیمت ها را در چین، آلمان و سراسر جهان کاهش داد.

به گزارش آژیراک، شرکت خودروسازی تسلا قیمت ها را در بازارهای اصلی خود از جمله چین و آلمان، پس از کاهش قیمت در ایالات متحده کاهش داده است زیرا با کاهش فروش و تشدید جنگ قیمت خودروهای الکتریکی  به ویژه در برابر خودروهای برقی ارزان قیمت چین مقابله می کند.

این کاهش قیمت پس از آن صورت گرفت که سازنده خودروهای برقی ایلان ماسک در این ماه گزارش داد که تحویل خودروهای جهانی آن در سه ماهه اول برای اولین بار در نزدیک به چهار سال کاهش یافته است.

ماسک اظهار کرد که «قیمت های تسلا باید مرتباً تغییر کند تا تولید با تقاضا مطابقت داشته باشد». تسلا، رهبر بازار خودروهای برقی، بیش از یک سال پیش با کاهش شدید قیمت ها به بهای حاشیه سود، جنگ قیمت خودروهای برقی را برافروخت.

وب سایت رسمی تسلا نشان داد که تسلا قیمت اولیه مدل 3 در چین را 14000 یوان  (1930 دلار) کاهش داد و به 231 هزار و 900 یوان (32000 دلار) رساند. این خودروساز در آلمان، قیمت دیفرانسیل عقب مدل 3 خود را از 42 هزار و 990 یورو به 40 هزار و 990 یورو کاهش داد. سخنگوی تسلا اعلام کرد که در بسیاری از کشورهای دیگر  اروپا، خاورمیانه و آفریقا نیز کاهش قیمت وجود دارد. این خودروساز قیمت خودروهای مدل Y، مدل X و مدل S خود را در آمریکا 2000 دلار کاهش داد.

ماسک سفر برنامه ریزی شده خود به هند را به تعویق انداخت که قرار بود با نخست وزیر نارندرا مودی دیدار کند و به تعهداتش در تسلا اشاره کرد. رویترز روز شنبه گزارش داد که این سفر اعلام برنامه هایی برای ورود تسلا به بازار جنوب آسیا است.

طبق گزارش رویترز، ماسک دوشنبه گذشته گفت که تسلا بیش از 10 درصد از نیروی کار جهانی خود را اخراج خواهد کرد زیرا این خودروساز برای اولین کاهش سالانه تحویل خود آماده می شود. سهام تسلا در سال جاری تاکنون 40.8 درصد کاهش یافته است.

پایان خبر آژیراک

تسلا بازارهای جهانی را تکان داد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تسلا بازارهای جهانی را تکان داد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تسلا بازارهای جهانی را تکان داد"، کلیک کنید.