تصرف روستایی دیگر در دونتسک توسط ارتش روسیه

تصرف روستایی دیگر در دونتسک توسط ارتش روسیه

به گزارش آژیراک وزارت دفاع روسیه، امروز(شنبه) اعلام کرد که یگان «مرکز» ارتش روسیه طی 24 ساعت گذشته، کنترل روستای اومانسک را در جمهوری خلق دونتسک در دست گرفته است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در نتیجه اقدامات موفق یگان «مرکز» ارتش، روستای اومانسک در جمهوری خلق دونتسک آزادسازی شد.

به نقل از آژیراک تشدید عملیات های ارتش روسیه در مناطق راهبردی در حالی ادامه دارد که اوکراین با چالش هایی از جمله کند بودن روند تحویل تسلیحات و مهمات غربی به کی یف، کمبود نیروی انسانی در جبهه ها و ضعف استحکامات در مناطق نزدیک به خط مقدم مواجه است.

ارتش روسیه اخیرا، کنترل مناطقی در خارکیف را نیز در دست گرفت.

مقامات و تحلیلگران اوکراینی می گویند، ارتش روسیه در حال نهایت بهره مندی از ضعف تسلیحاتی اوکراین است و «عجله دارد» که پیش از رسیدن تسلیحات بیشتر غرب به دست کی یف، مناطق راهبردی مهمی از خاک اوکراین را تصرف کند که می تواند راه گشای آنان برای تصرف منطقه گسترده تر دونباس باشد.

آن ها می گویند، کرملین پیش از رسیدن کمک های تسلیحاتی جدید غرب به اوکراین و کاهش توان توپخانه ای خود، «به هر قیمتی» به دنبال تصرفات بیشتر در خاک اوکراین است.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی مطرح کرد: «با وجود این که بخشی از بسته کمک های مالی 61 میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین که به طور کلی، شامل بسیاری از چیزها، از جمله موشک های دوربرد، خودروهای زرهی و توپ های مهم است، این هفته از راه رسید، تحویل بخش مهمی از آن چند هفته یا چند ماه طول خواهد کشید. در این میان، نیروهای روس تا جای ممکن، از توانمندی های توپخانه ای و نیروی انسانی خود در خط مقدم بهره می برند و می شتابند تا بتوانند اطراف قلمرو تحت حاکمیت اوکراین در منطقه شرقی دونتسک را محاصره کنند.»

311311

تصرف روستایی دیگر در دونتسک توسط ارتش روسیه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصرف روستایی دیگر در دونتسک توسط ارتش روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصرف روستایی دیگر در دونتسک توسط ارتش روسیه"، کلیک کنید.