تلاش معاونت علمی برای کسب 20 درصد بازار 5 هزار میلیارد دلاری طب سنتی

تلاش معاونت علمی برای کسب 20 درصد بازار 5 هزار میلیارد دلاری طب سنتی

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت قابل توجهی که در کشت و تولید گیاهان دارویی داریم، می توانیم سهم 20 درصدی را از بازار 5 هزار میلیارد دلاری داشته باشیم.

محمدرضا شمس اردکانی در گفت وگو با آژیراک، بحث اقلیم در ایران ظرفیت هایی را برای ما ایجاد کرده است، چرا که بیش از 80 درصد از اقلیم های دنیا در ایران وجود دارد. این امر به ما کمک کرده است که بیش از 2 هزار گونه گیاهی در ایران رویش داشته باشد، به گونه ای که برخی از آنها صرفا در ایران رویش دارند.

وی اظهار کرد: اقلیم به ما کمک کرده تا بتوانیم با همکاری خوبی که وزارت جهاد کشاورزی با ما داشته است، ساماندهی بیشتری صورت دهیم و لذا بهره وری بیشتری را در پی خواهیم داشت.

شمس اردکانی در خصوص کشت گلخانه ای گیاهان دارویی، خاطر نشان کرد: از آنجایی که ایران دارای اقلیم های خوبی است، کشت گلخانه ای گیاهان دارویی زیاد نیست و بیشتر به صورت کشت دیم و آبی و یا به صورت خودرو در جاهای مختلف مورد بهره برداری قرار می گیرد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از کسب رتبه چهارم جهانی تولید علم در حوزه تولید گیاهان دارویی و طب سنتی از سوی محققان ایرانی خبر داد و گفت: بازار پیش روی طب سنتی، بازاری 5 هزار میلیارد دلاری است و با توجه به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت قابل توجهی که در کشت و تولید گیاهان دارویی داریم، می توانیم سهم 20 درصدی را در این بازار داشته باشیم که خود عدد قابل توجهی است. یکی از مهم ترین رویکردهای ما در این حوزه، بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی و استفاده از هوش مصنوعی است.

پایان خبر آژیراک

تلاش معاونت علمی برای کسب 20 درصد بازار 5 هزار میلیارد دلاری طب سنتی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلاش معاونت علمی برای کسب 20 درصد بازار 5 هزار میلیارد دلاری طب سنتی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلاش معاونت علمی برای کسب 20 درصد بازار 5 هزار میلیارد دلاری طب سنتی"، کلیک کنید.