توضیح پلیس راهور درباره ترافیک سنگین جاده چالوس

توضیح پلیس راهور درباره ترافیک سنگین جاده چالوس

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره علل ترافیک سنگین جاده چالوس و آزادراه تهران_شمال توضیحاتی ارایه داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با آژیراک، درباره علت ترافیک سنگین جاده چالوس و آزادراه تهران شمال اظهار کرد: جاده چالوس علیرغم دارا بودن مزیت فاصله کوتاه تر تا استان های شمالی و زیبایی طبیعت اطراف آن، به علت ظرفیت تردد پایین آن همیشه در ایام پیک تردد سفر و بویژه در ایام  نوروز با ترافیک سنگینی مواجه است. 

وی ادامه داد: افتتاح قطعه 2 آزادراه تهران شمال و رعایت استانداردهای ایمنی باعث افزایش ایمنی تردد در این قسمت از جاده شده و کاهش 5 کیلومتر از طول مسیر موجود کرج- چالوس و کاهش 20 دقیقه ای از زمان سفر در شرایط عادی را به همراه داشته است. این موارد به انضمام تبلیغات صورت گرفته در خصوص افتتاح منطقه 2 آزادراه تهران شمال باعث ایجاد انتظار و تصور رانندگان مبنی بر  سفر بدون مشکل ترافیک و رسیدن به استان های شمالی در کوتاه ترین زمان شده است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا  گفت: هر چند که افتتاح این پروژه عظیم باعث افتخار برای کشور و جلوه ای از تلاش های شبانه روزی مسیولین کشور است، ولی باید اذعان کرد که با توجه به داده های سامانه های تردد شمار و دوربین های نظارتی و گزارش های پلیس راهور عملا مشکل ترافیک های سنگین این جاده مرتفع نشده و تا زمان افتتاح تمامی قسمت های آزادراه شاهد ایجاد ترافیک های سنگین در این جاده هستیم. قبل از افتتاح منطقه 2 آزادراه، ترافیک خودروها در 2 تا 3 ردیف خودرو از قطعه 1 آزادراه و در 2 ردیف خودرو از جاده قدیم کرج چالوس در محدوده شهرستانک با همدیگر تلاقی یافته و در یک لاین جاده چالوس مسیر جنوب به شمال وارد می گشت.

وی اظهار کرد: در حال حاضر صرفا این گلوگاه ترافیکی از محل شهرستانک جابجا شده و به محدوده پل زنگوله انتقال یافته، به گونه ای که 2 تا 3 ردیف خودرو از انتهای قطعه 2 آزادراه تهران شمال و 2 ردیف خودرو از جاده قدیم چالوس در پل زنگوله همزمان وارد یک لاین مسیر جنوب به شمال می شوند. بنابر این با ایجاد گلوگاه در این منطقه بار ترافیک آزادراه تهران شمال رفته رفته سنگین و کل قطعه 2 آزادراه و حتی قطعه 1 را درگیر می کند. بنابراین ظرفیت خروجی نهایی جاده چالوس تغییری نیافته و با ظرفیت 1200 خودرو در ساعت کماکان یکی از کم ظرفیت ترین جاده های اصلی کشور است .

شیرانی ادامه داد: فلذا تا زمان افتتاح کامل قطعات  آزادراه این مشکل پابرجا بوده و توصیه پلیس به رانندگان استفاده از سایر مسیرهای جایگزین در ایام نوروز و اطلاع از زمان پیک سفرهای جاده ای بوده و در صورت انتخاب تردد از این جاده از مشکلات ترافیکی آن آگاه شوند.

پایان خبر آژیراک

توضیح پلیس راهور درباره ترافیک سنگین جاده چالوس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیح پلیس راهور درباره ترافیک سنگین جاده چالوس" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیح پلیس راهور درباره ترافیک سنگین جاده چالوس"، کلیک کنید.