تیمداری شهرداری تبریز روی هوا!

تیمداری شهرداری تبریز روی هوا!

آژیراک/آذربایجان شرقی درحالی که تیمداری دوباره باشگاه شهرداری تبریز در جلسه کمیسیون ورزش وجوانان شورای اسلامی شهر به تصویب رسیده، قطعی شدن این اتفاق در هاله ای از ابهام قرار دارد.

باشگاه شهرداری تبریز در اواسط تابستان سال 1397 با رای فرمانداری منحل شد. این هفته بعد از گذشت 6 سال احتمال تیمداری دوباره این باشگاه مطرح شد تا به عنوان خبری خوش در بین ورزش دوستان تبریز مخابره شود.

لایحه تیمداری باشگاه شهرداری تبریز در جلسه این هفته کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر تبریز به تصویب رسید و پرویز هادی، عضو شورا و رئیس این کمیسیون در این باره مطرح کرد: تیمداری شامل رشته های فوتبال، بسکتبال، والیبال، کشتی و سایر رشته های دارای پتانسیل با اسپانسری بانک شهر و سایر اسپانسرها خواهد بود.

به گزارش آژیراک، اما روح الله رشیدی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر تبریز در نشست خبری امروز (چهارشنبه) خود درباره این موضوع اظهار کرد: شهرداری مجوزی برای تیمداری ندارد، حتی دلیل اطلاع بررسی مجوز شرکت ورزشی باشگاه شهرداری این بود که ماده ای از اساسنامه با مجوز برای تیمداری مخالف بود و تیمداری از اساسنامه حذف شد. در قانون وظایف شهرداری آماده کردن زیرساخت ها، احداث زمین ورزشی و ورزشگاه و سرمایه گذاری در ورزش همگانی در نظر گرفته شده و تیمداری قانوناً خلاف است.

چرا دیگر شهرها تیمداری می کنند؟ او در پاسخ به این سوال گفت: شهرداری شهر های کوچکی که تیمداری می کنند توسط دولت بودجه ی جدایی برای تیمداری دریافت می کنند اما شهرداری تبریز خودگردان است. اگر بودجه ی شهرداری صرف تیمداری شود مدیریت شهرداری ناقص می ماند و نمی تواند کارهای دیگر خود را انجام دهد. البته این قانون است و اگر در گذشته هم تیمداری شده غیر قانونی بوده، این قانون عالمانه ای است.

عضو شورای شهر تبریز گفت: شهرداری می تواند زمین ورزشی آماده کند و با هیات های ورزشی برای استعدادیابی همکاری کند. اگر در لایحه شان پیشنهاد این است که کارکنان تیم داشته باشد مانعی ندارد ولی تیمداری حرفه ای غیر قانونی است.

او درباره وضعیت واگذاری تراکتور گفت: موافق تراکتوریزه شدن شورا هستم، زیرا این تیم سرمایه های اجتماعی بزرگی به نام هواداران دارد و نه تنها در تبریز بلکه در کل ایران شناخته شده است.

رشیدی ادامه داد: نباید این طور باشد که فرد یا افرادی به خاطر برند و ارزش اجتماعی که این تیم تولید می کند، مالکیت آن را قبول و با کوچک ترین مشکل، به قراردادهای خود پشت کنند و این کار خوبی نیست.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز بیان کرد: شورا یا شهرداری مجوزی برای فعالیت در زمینه ورزش حرفه ای ندارد و باید زمینه فعالیت و پرورش استعدادهای ورزشی را در شهر فراهم کند.

با این حال باید منتظر جلسه علنی روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تبریز بود تا مشخص شود شهرداری تبریز دوباره قصد تیمداری در عرصه قهرمانی خواهد داشت یا نه.

پایان خبر آژیراک

تیمداری شهرداری تبریز روی هوا!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تیمداری شهرداری تبریز روی هوا!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تیمداری شهرداری تبریز روی هوا!"، کلیک کنید.