«تیم‌ملی»پیرتر از تمام تیم‌های یورو!

«تیم‌ملی»پیرتر از تمام تیم‌های یورو!

به گزارش خبرگزاری آژیراک؛اما آنچه که در عمل مشاهده می‌شود، دعوت از بازیکنان به اصطلاح پا به سن گذاشته در اردوهای مختلف تیم‌ملی است. البته در این میان و برای چند بازی محدود به چند بازی بازیکن جوان بازی داده شد، اما در بازی با ازبکستان باز هم نسبت به سن بازیکنان تیم‌ملی انتقاد شد.قلعه‌نویی درواکنش به این مساله به تازگی این‌طور جواب داده است:«به نظرمن شناسنامه یک عدداست و در فوتبال مدرن جا ندارد. آمادگی جسمانی الان مهم‌تر است. در دوره ما همه چیز تحت فشار جنگ بود و مثل الان نبود که علم تغذیه و علم تمرینات به ما کمک می‌کند تا کریستیانو رونالدو را دراین سن و سال داشته باشیم. ما بازیکنانی داریم مانند حاج‌صفی که در لیگ قدرتی یونان بهترین بازی را دارد. جوان تولید نمی‌شود واین باید در تیم‌های پایه و تیم‌های باشگاهی رخ بدهد. وقتی یک بازیکن ۲۴ ساله، به تیم‌ملی ژاپن دعوت می‌شود حداقل ۳۰بازی ملی تجربه دارد واگر آریا یوسفی این تجربه را داشت، آن اشتباه بچگانه را انجام نمی‌داد. پس باید، هم نتیجه‌گرا باشیم و تهاجمی بازی کنیم و هم نسل‌سازی کنیم.»

اما با نگاهی به میانگین سنی تیم‌ملی در آخرین بازی مقابل ازبکستان که به عبارتی مهم‌ترین بازی ما در این مرحله از مقدماتی جام‌جهانی بود، نکات مثبتی به دست نمی‌آید. میانگین سنی ۱۴ بازیکنی که مقابل ازبک‌ها به میدان رفتند، ۲۹ سال و پنج ماه بود. این آمار زمانی ناامید کننده‌تر به نظر می‌رسد که بدانیم از ۱۴ بازیکنی که سه‌شنبه شب مقابل ازبکستان بازی کردند، ۱۰بازیکن ۳۰ سال یا بالاتر از آن دارند. در این میان شواهد و قرائن نشان می‌دهد سرمربی تیم‌ملی با کمترین تغییر، تیم را برای مرحله نهایی جام‌جهانی آماده می‌کند و این یعنی پیرتر شدن تیم‌ملی. این روزها که مسابقات یورو شروع شده، نگاهی به میانگین سنی ۲۴ تیم حاضر در این بازی‌ها نشان می‌دهد که تیم‌ملی ایران از تمام آنها پیرتر است. آن‌طور که ترانسفر مارکت گزارش داده پیرترین تیم حاضر در مسابقات امسال یورو، آلمان میزبان است که میانگین سنی تیمش ۵۲۸.۵سال است. بعد از آلمان هم اسکاتلند قرار دارد که میانگینش ۲۸.۳سال است. از طرف دیگر، جوان‌ترین تیم حاضر در یورو ۲۰۲۴ ، تیم جمهوری چک با میانگین ۳/۲۸ سال است.

میانگین سنی تیم ایران و ۵ تیم مسن یورو

ایران ۲۹.۵ سال
آلمان ۲۸.۵ سال
اسکاتلند ۲۸.۳ سال
لهستان ۲۷.۸سال

دانمارک ۲۷.۷ سال
کرواسی ۲۷.۷ سال

251 251

«تیم‌ملی»پیرتر از تمام تیم‌های یورو!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«تیم‌ملی»پیرتر از تمام تیم‌های یورو!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«تیم‌ملی»پیرتر از تمام تیم‌های یورو!"، کلیک کنید.