جرایم رانندگی از کی افزایش می یابند؟

جرایم رانندگی از کی افزایش می یابند؟

آفتاب نیوز :

سردار سید تیمور حسینی با تاکید بر اینکه موضوع افزایش مبلغ جریمه های رانندگی و نرخ های جدید قطعی شده است، گفت: در حال حاضر زمان اجرای آن مشخص نیست و طبیعی است که 15 روز بعد از هر زمانی که این مصوبه در روزنامه رسمی کشور منتشر شود، مبالغ جدید جرائم رانندگی نیز اعمال خواهد شد؛ بنابراین تعویض در اجرای این مصوبه به معنای عدم اجرای آن نیست و مبلغ جرائم رانندگی حتما افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس پلیس راهور فراجا اعلام کرد که علیرغم قطعی شدن نرخ های جدید جرائم رانندگی، زمان قطعی اجرای آن هنوز مشخص نشده است.

اواسط خرداد ماه امسال بود که سردار سید تیمور حسینی از ابلاغ مبلغ جدید جریمه های رانندگی از سوی دولت خبر داد و گفت که «هر مصوبه هیات دولت که علاوه بر تکلیف برای دستگاه های دولتی برای مردم هم تکلیفی را ایجاد کند، حتما باید در روزنامه رسمی هم منتشر شده و بعد از 15 روز قابلیت اجرا دارد. افزایش مبلغ جرائم راهنمایی و رانندگی هم از سوی سرپرست محترم ریاست جمهوری برای اجرا ابلاغ شده و 15 روز پس از اینکه در روزنامه رسمی چاپ شود، اجرایی خواهد شد.»

رئیس پلیس راهور فراجا گفته بود که جریمه ها شامل 174 تخلف است که به سه دسته «کلانشهرها، مراکز استان ها، جاده های بین شهری و مناطق آزاد صنعتی – تجاری»، «سایر شهرها» و «روستا ها و راه های روستایی» تقسیم می شود.

حالا در شرایطی که حدود 15 روز از ابلاغ مبالغ جدید جریمه های رانندگی گذشته است، عدم انتشار این ابلاغیه در روزنامه رسمی، احتمال تعویق در اجرای آن را افزایش داده است، موضوعی که سردار سید تیمور حسینی، رئیس پلیس راهور فراجا را نیز آن را تائید کرده و گفت: همانطور که پیشتر نیز گفته بودم، موضوع افزایش مبلغ جریمه های رانندگی باید در روزنامه رسمی چاپ شود و بعد از حدود 15 روز این قانون اجرا شود. با توجه به اینکه هنوز این مصوبه در روزنامه رسمی چاپ نشده، از این رو افزایش مبلغ جرائم رانندگی از ابتدای تابستان فعلا اجرایی نخواهد شد.»

رئیس پلیس راهور فراجا با تاکید بر اینکه موضوع افزایش مبلغ جریمه های رانندگی و نرخ های جدید قطعی شده است، گفت: در حال حاضر زمان اجرای آن مشخص نیست و طبیعی است که 15 روز بعد از هر زمانی که این مصوبه در روزنامه رسمی کشور منتشر شود، مبالغ جدید جرائم رانندگی نیز اعمال خواهد شد؛ بنابراین تعویض در اجرای این مصوبه به معنای عدم اجرای آن نیست و مبلغ جرائم رانندگی حتما افزایش پیدا خواهد کرد.

به گفته رئیس پلیس راهور فراجا افزایش مبلغ جریمه های رانندگی تاثیر زیادی در کاهش وقوع تصادفات دارد و می تواند تا حد زیادی در کاهش آمار مرگ و میر بر اثر تصادفات موثر باشد.

جرایم رانندگی از کی افزایش می یابند؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جرایم رانندگی از کی افزایش می یابند؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جرایم رانندگی از کی افزایش می یابند؟"، کلیک کنید.