جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی دریاچه ارومیه برگزار شد / استقبال 15 کیلومتری از برنامه مفرح

جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی دریاچه ارومیه برگزار شد / استقبال 15 کیلومتری از برنامه مفرح

جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی دریاچه ارومیه با استقبال قابل توجه هموطنان در نگین آبی آذربایجان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آژیراک از آذربایجان غربی، جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی دریاچه ارومیه با استقبال پرشور و نشاط هموطنان عزیز و با حضور سخنگوی دولت برگزار شد .

اجرای برنامه های شاد و مفرح، برگزاری مسابقه قایقرانی رویینگ در آب شور، پرواز پاراگلایدر و پاراموتور، برپایی غرفه های ارگان های مختلف دولتی و ورزشی و پرواز بادبادک ها توسط خانواده ها از بخش های این جشنواره بود.

بهادری جهرمی سخنگوی دولت نیز میهمان ویژه جشنواره بود که تصاویر جالبی از او به هنگام جت اسکی ثبت شد.

ایجاد ترافیک 15 کیلومتری در ورودی این جشنواره از نکات جالب توجه استقبال پرشور و قابل توجه مردم بود.

با اهتمام دولت، احیای دریاچه ارومیه به خود منطقه واگذار شد

بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جشنواره اظهار کرد: استقبال قابل توجه از این جشنواره، نشانه علاقه مندی مردم به این دریاچه است و بهبود حال این دریاچه با بارندگی های اخیر ، اهتمام ویژه دولت و برنامه ریزی مناسب برای رهاسازی حق آبه دریاچه و اتمام طرح های سخت افزاری رقم خورد.

بهادری جهرمی سپردن مسولیت دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه به استاندار آذربایجان غربی را در روند اجرای مناسب برنامه های احیای دریاچه ارومیه موثر دانست و اضافه کرد: مدیریت خوب استانی، اهتمام دستگاه های متولی در کنار حمایت دولت سیزدهم و رییس جمهور محترم ، شرایط را بهبودی وضعیت دریاچه ارومیه فراهم کرده است.

بارندگی ها در حوزه دریاچه ارومیه افزایش یافته است

استاندار آذربایجان غربی و دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه گفت: فاز دوم احیای دریاچه ارومیه با مشارکت و همراهی مردم، مدیریت منابع آبی و تغییر الگوی کشت تحقق خواهد یافت.

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه به برخی از تصمیمات این کارگروه نیز اشاره کرده و افزود: کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه رهاسازی آب از سدهای استان های آذربایجان غربی و کردستان به سمت دریاچه ارومیه را از آذرماه سال گذشته آغاز کرده و نظارت ها بر روند رهاسازی و تامین حقابه دریاچه تشدید شده است.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه بارندگی ها در آذربایجان غربی در کوتاه مدت و نسبت به سال گذشته 43 درصد افزایش داشته، اضافه کرد: بارندگی ها در بلندمدت در حوضه آبریز دریاچه ارومیه 28 درصد افزایش یافته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حجم کنونی آب دریاچه ارومیه از 2 میلیارد مترمکعب عبور کرده، افزود: با توجه به ورودی آب 500 مترمکعب در ثانیه، تاکنون 60 میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه ارومیه هدایت شده است.

عکاس: سینا پسران افشاریان

46

جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی دریاچه ارومیه برگزار شد / استقبال 15 کیلومتری از برنامه مفرح

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی دریاچه ارومیه برگزار شد / استقبال 15 کیلومتری از برنامه مفرح" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی دریاچه ارومیه برگزار شد / استقبال 15 کیلومتری از برنامه مفرح"، کلیک کنید.