جمهوری اسلامی ایران و خواب های آشفته امریکا

جمهوری اسلامی ایران و خواب های آشفته امریکا

آبرام پیلی، معاون نماینده ویژه امریکا در امور ایران با انتشار ویدیویی در صفحه مربوط به نماینده ویژه دولت امریکا در امور ایران در شبکه اجتماعی ایکس، مطالبی را مطرح کرده که بیانگر چیزی جز تعمد وی در قلب واقعیت و سیاه نمایی علیه جمهوری اسلامی ایران نیست.

تردیدی نیست که ترویج اطلاعات نادرست، تلاش برای ایران هراسی و درک نادرست امریکا از تحولات منطقه غرب آسیا، ریشه بیشتر مشکلات موجود در این منطقه است.

دولت امریکا سابقه ای سیاه در فریب افکار عمومی و سوءاستفاده از مفاهیم ارزشمندی همچون دموکراسی، حقوق بشر و صلح دارد و عقده گشایی «پیلی» در خصوص انقلاب اسلامی ایران و توهمات وی ارزش پاسخگویی ندارد چراکه امریکایی ها اساساً گوش شنوا و انگیزه ای برای درک و فهم حقایق و درس گرفتن از اشتباهات خود ندارند، در عین حال، از منظر تبیین حقایق، مواردی را یادآور می شوم:

1- جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظامِ برآمده از اراده، خواست و انقلاب مردم ایران در سال 1357، در طول نزدیک به نیم قرن از حیات خود، همواره صندوق رای را مبنای حرکت سیاسی کشور در حوزه های مختلف قرار داده است. برگزاری بیش از 40 انتخابات در طول 45 سال از عمر این نظام، بهترین گواه بر وفاداری و پایبندی نظام به رای مردم است. «جمهوری اسلامی ایران» همان گونه که در سال 1358 با تایید 98 درصد آرای ماخوذه، مشروعیت خود را به دست آورده، همچنان مفتخر است که به حکم قانون اساسی، جمهوریت نظام را رکن لایتغیر
خود می داند.

2- آبرام پیلی بدون اینکه ماهیت استقلال طلبانه انقلاب اسلامی و ضدیت آن با مداخلات استکباری امریکا در ایرانِ قبل از پیروزی انقلاب را مطالعه و درک کرده باشد، با تاثیرپذیری از ادبیات معاندین معلوم الحال و در یک دروغ پردازی آشکار، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان نظامی معرفی می کند که در آن «مخالفان و اقلیت ها از حقوق خود محروم می شوند»، حال آنکه جمهوری اسلامی ایران تنها نظام مردم سالار در منطقه است که به طور رسمی کرسی های مشخصی برای اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته و نمایندگان آن ها با رای مستقیم جامعه خود به این نهاد تقنینی و نظارتی وارد می شوند و آزادانه امکان مشارکت در تدوین طرح های حقوقی، نظارت بر دولت و پرسش از مسیولان اجرایی کشور را دارند.
افکار عمومی جهان به خوبی به یاد دارد که چند ماه پیش خانم ایلهان عمر (نماینده منتخب مسلمان مجلس امریکا) فقط به جرم انتقاد از جنایات اسراییل از حضور در کمیته روابط خارجی این مجلس کنار گذاشته شد. همچنین خشونت پلیس امریکا علیه رنگین پوستان در این کشور، موضوعی است که هر از چندگاهی خبرهای تاسفبار آن در جامعه امریکا غوغا ایجاد می کند و موجب تعجب و تاثر جهانیان می شود.

3- ادعای دیپلمات امریکایی در خصوص خطرناک بودن برنامه صلح آمیز هسته ای ایران در حالی صورت می گیرد که فعالیت های ایران در این زمینه همواره در چارچوب ان پی تی و تعهدات پذیرفته شده بین المللی و تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام شده و همواره دارای اهداف صلح آمیز بوده است. این دولت امریکا به عنوان تنها استفاده کننده از تسلیحات هسته ای است که سابقه ای آشکار در عدم تعهد به قوانین و مقررات بین المللی در این زمینه دارد. جهان هنوز فجایع بمباران اتمی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی به دست ارتش تروریستی امریکا را فراموش نکرده است. همچنین سال هاست که به کارگیری اورانیوم ضعیف شده در جنگ افزارهای امریکایی علیه مردم عراق، افغانستان، سوریه و لیبی، موضوع زنده گزارشگران منصف است. امریکا در حالی که دارنده بیشترین تعداد کلاهک های هسته ای در جهان است، در عین حال جزو معدود کشورهایی است که اجازه بازرسی از انبارها و تاسیسات هسته ای خود را به نمایندگان آژانس بین المللی انرژی اتمی نمی دهد.

امریکا با خروج از برجام، وضع تحریم های غیرقانونی و غیرانسانی و عدم جدیت و صداقت در مذاکرات رفع تحریم ها به دنیا نشان داد با اصول و نرم های بین المللی فاصله زیادی دارد.

در پایان به این دیپلمات امریکایی توصیه می کنم پرونده اسناد وزارت خارجه امریکا را که خودشان بخشی از آن را برای همگان روشن کرده اند، یک بار دیگر با تامل تورق کند تا به یاد آورد چه جنایت بزرگی با طراحی کودتای نگین و سیاه 28 مرداد 1332 علیه دولت مردمی وقت ایران و نابودی حق ملت ایران برای دموکراسی مرتکب شدند و البته نیک می دانید که این تنها مشتی از خروارها اسناد جنایات دولت امریکا در حق ملت ایران است. جای تاسف است که امریکا اینک با ریاکاری و نفاق، کوشش می کند با بیانیه های پوچ و مضحک و یاوه سرایی، خود را مدافع حقوق ملت ایران جلوه دهد! امریکا رژیمی است که از بزرگ ترین مصیبت بشریت و وحشیانه ترین انواع جنایت و کشتار کودکان معصوم فلسطینی در غزه به دست رژیمی نژادپرست، اشغالگر و کودک کش با نزدیک به 30 هزار شهید و مفقود به طور کامل و نامحدود پشتیبانی کرده و عامل این جنایات را تسلیح و تجهیز کرده است. رژیمی که رییس جمهور آن این همه جنایت و نسل کشی را صرفاً رفتاری «اغراق آمیز و بیش از حد» توصیف می کند، اعتبار و آبرویی ندارد که نماینده وقیح آن در سالگرد پیروزی انقلابی باشکوه و مردمی، علیه دولت وملت غیور ایران یاوه سرایی کند.

البته با توجه به عصبانیت همیشگی امریکا از سرنگونی نظامی دیکتاتور، سرسپرده و مزدور که سال ها در سرکوب وحشیانه ملت خود مورد حمایت همه جانبه واشینگتن بوده و بیش از 45 سال از هر دشمنی و فشار و تحریم بی حاصل علیه کشور و مردم بزرگ ایران فروگذار نکرده است و شاهد پیشرفت و اقتدار روزافزون نظام جمهوری اسلامی ایران است، از نماینده «به اصطلاح در امور ایران» آن بیش از این اظهارات سخیف و بی مایه، انتظاری نمی رود. به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، «امریکایی ها تسلیم شدن ایران و سلطه مجدد بر این کشور و ملت بزرگ را باید در خواب ببینند و این خواب آشفته هرگز تعبیر نخواهد شد.» به دولتمردان متوهم امریکا یادآور می شوم که بزرگی و قدرت ملت ایران برآمده از تاریخی کهن و تمدنی سترگ و انقلابی مردمی، اسلامی، عدالتخواه و ظلم ستیز است که الهام بخش دیگر ملت ها بوده و همچنان هست و خواهد بود.

*سخنگوی وزارت امور خارجه

311311

جمهوری اسلامی ایران و خواب های آشفته امریکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جمهوری اسلامی ایران و خواب های آشفته امریکا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جمهوری اسلامی ایران و خواب های آشفته امریکا"، کلیک کنید.