جنگنده های مدرن ضدگلوله اند؟ – آژیراک

به گزارش آژیراک، جت های جنگنده از لایه محافظ یا زره ضدگلوله پوشیده نشده اند چرا که این موضوع وزن جنگنده را زیاد می کند و از قابلیت آیرودینامیک آن می کاهد.

البته که همیشه استثنا وجود دارد و جنگنده هایی چون سوخو 25 فراگ فوت و ای 10 تاندربولت تا حدی از قابلیت محافظتی مقابل آتش سبک زمینی برخوردار شده اند.

کاکپیت جنگنده ای 10 با زرهی از جنس تیتانیوم به وزن 600 کیلوگرم محافظت می شود. این زره تیتانیومی در مقابله برخورد مستقیم گلوله 23 میلی متری و برخورد غیرمستقیم گلوله 57 میلی متری مقاومت نشان داده است.

جنگنده های مدرن ضدگلوله اند؟

در ساخت جنگنده های اولیه بیش از امروز روی ضدگلوله کردن بدنه تاکید می شد اما با گذشت زمان و اهمیت پیدا کردن سرعت و قدرت مانورپذیری از اهمیت ضدگلوله بودن هواگرد کاسته شد.

جنگنده های مدرن ضدگلوله اند؟

اکنون که تهدیدات بزرگی موشک های پدافندی و موشک های هوا به هوا پیشرفت زیادی کرده اند عملا موضوع ضد گلوله بودن بدنه جنگنده کمرنگ تر از پیش و حتی بی فایده شده است.

چرا که زره پوش کردن هواگرد فقط سرعت و مانورپذیری آن را کم می کند و در مقابل فایده ای در برابر تهدیدات یاد شده نخواهد داشت.

منبع: سیمپل فلایینگ

5858

جنگنده های مدرن ضدگلوله اند؟ – آژیراک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جنگنده های مدرن ضدگلوله اند؟ – آژیراک" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جنگنده های مدرن ضدگلوله اند؟ – آژیراک"، کلیک کنید.