حضور رهبر طالبان در نماز عید فطر افغانستان

حضور رهبر طالبان در نماز عید فطر افغانستان

به گزارش آژیراک، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی ارشد طالبان با انتشار یک عکس کم کیفیت که شمار زیادی از نمازگزاران را نشان می دهد، در پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت که مراسم نماز عید فطر امروز در شهر قندهار افغانستان با مشارکت هزاران تن و با حضور رهبر طالبان برگزار شد.

به گفته او، رهبر طالبان به ندرت در ملاعام حضور پیدا می کند و هیچکس حق تصویربرداری از او را ندارد.

بنا بر گزارش ها، تدابیر شدید امنیتی در قندهار، مقر رهبر طالبان و کابل، پایتخت در روز اول عید فطر اعمال شده است.

به گزارش آژیراک،براساس یک فایل صوتی که به دست «طلوع نیوز» رسیده، هبت الله آخوندزاده در بخشی از سخنانش به مناسبت عید فطر اشاره کرد که اگر کسی با «امارت اسلامی» مشکل دارد آن را حل می کند، اما از دین و قوانین خود نمی گذرند.

رهبر طالبان در مسجد عیدگاه قندهار گفت «افغان ها هیچ گاه بر سر اسلام معامله نمی کنند.» او بیان کرد که از شریعت یک قدم نخواهد گذشت و بدون اشاره به هیچ فرد و یا سمتی افزود «تو که بر دین باطل خود ایستاده ای، چرا من بر دین حق خود ایستادگی نکنم.»

هبت الله آخوندزاده افزود: «هیچکسی این فکر را نکند که افغان ها بر سر اسلام معامله می کنند، اگر می کردند دیروز می کردند، خانه ها چرا در اینجا خراب است و چرا هزارها نفر شهید دادند.»

به گفته رهبر طالبان، آنها با دنیا فقط یک مشکل دارند که اسلام است. به گفته او، «دنیا دروغ می گوید که امارت اسلامی قانون ندارد.»

رهبر طالبان در سخنانش به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها اشاره ای نداشت.

310310

حضور رهبر طالبان در نماز عید فطر افغانستان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور رهبر طالبان در نماز عید فطر افغانستان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور رهبر طالبان در نماز عید فطر افغانستان"، کلیک کنید.