حماس: انتخاب پوتین در راستای منافع راهبردی فلسطین و خاورمیانه است

حماس: انتخاب پوتین در راستای منافع راهبردی فلسطین و خاورمیانه است

به گزارش آژیراک، «باسم نعیم» رییس روابط بین الملل دفتر سیاسی حماس به اسپوتنیک گفت: «انتخاب مجدد رییس جمهور پوتین برای آرمان فلسطین مهم است. رییس جمهور روسیه به دلیل حمایت بی دریغ خود از مسیله فلسطین و حق مردم فلسطین برای مقاومت در برابر اشغالگری که اخیرا در موضع ثابت روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد دیده ایم، شهرت دارد. پیروزی رییس جمهور پوتین در راستای نفع استراتژیک فلسطینی ها و کل منطقه است».

این مقام جنبش حماس علت جنگ جاری فلسطین و رژیم صهیونیستی را «همدستی ایالات متحده با اسراییل» دانست و گفت واشنگتن برای چندین دهه از هرگونه امکان حل و فصل مناقشه رژیم صهیونیستی و فلسطین جلوگیری کرده و همین مساله «اراده بین المللی برای پایان دادن به جنگ در غزه را تضعیف می کند.»

به گزارش آژیراک، باسم نعیم گفت: «منافع ریشه ای فلسطینی ها در تضعیف حضور آمریکا در منطقه و بازگرداندن تعادل در نظام بین الملل، یعنی از بین بردن نظم جهانی تک قطبی و یک جانبه گرایی وجود دارد».

این مقام حماس افزود، انتخاب مجدد پوتین نشان دهنده اعتماد روس ها به اوست، به ویژه با توجه به «حمله مستقیم به روسیه به عنوان یک کشور و شخص رییس جمهور پوتین» توسط کشورهای غربی به رهبری ایالات متحده.

براساس نتایجی که کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه پس از بررسی 100 درصد آرا در روز دوشنبه منتشر کرد، پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه با کسب 87.28 درصد آرا به پیروزی رسید و برای پنجمین بار ریاست جمهوری را به دست گرفت.

310310

حماس: انتخاب پوتین در راستای منافع راهبردی فلسطین و خاورمیانه است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: انتخاب پوتین در راستای منافع راهبردی فلسطین و خاورمیانه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: انتخاب پوتین در راستای منافع راهبردی فلسطین و خاورمیانه است"، کلیک کنید.