خاندوزی : فصل جدیدی از توسعه اقتصادی ایران و عراق آغاز شد

خاندوزی : فصل جدیدی از توسعه اقتصادی ایران و عراق آغاز شد

وزیر اقتصاد و دارایی ایران در ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و عراق گفت:گسترش روابط اقتصادی و تجاری میان ایران و عراق از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این اجلاس فضا جدیدی از توسعه روابط اقتصادی آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و عراق برگزار شد.

در این اجلاس سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان به همراه اثیر داوود سلیمان الغریری وزیر تجارت عراق و هییت همراه با اشاره به پیشرفت روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و عراق بر تدوام رفع موانع از جمله در بخش صادرات خدمات فنی و مهندسی، مبادلات مالی و ارزی و تسریع در ساخت پروژه های جاده ای و راه آهن تاکید کرد، گفت: روابط تجاری ایران و عراق موجب پیوند دو ملت ایران و عراق بوده است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: ایران همواره خواهان عراقی یکپارچه و پیشرفته است و در این راستا حمایت های لازم را انجام می دهد.

خاندوزی تاکید کرد: ما برای کشور عراق، خواستار کشوری موفق و مستقل هستیم؛ با این وجود برخی کشور های ثالث در این مسیر سنگ اندازی می کنند، اما گسترش روابط تجاری میان و عراق برای ما از اهمیتی بالا برخوردار است.

وزیر اقتصاد عنوان کرد: با توجه به دستاورد های ایران در زمینه های مختلف علمی، صنعتی و فناوری فرصت های بالایی به ویژه در بخش انرژی و ساختمان برای توسعه روابط تجاری بین دو کشور وجود دارد.

وی به وجود مشکلاتی مانند معوقات پیمانکاران ایرانی در کشور عراق اشاره کرد و افزود: این مشکلات نیازمند پیش بینی راهکار هایی برای حل و فصل این مشکلات است.

وی افزود: کمیته های متعددی به دلیل اهمیت موضوعات مشترک برای دو کشور تشکیل شده است تا کار را در زمینه های متعددی شامل انرژی مناطق آزاد و بانکی و مالی به صورت تخصصی پیگیری کنند.

خاندوزی : فصل جدیدی از توسعه اقتصادی ایران و عراق آغاز شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خاندوزی : فصل جدیدی از توسعه اقتصادی ایران و عراق آغاز شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خاندوزی : فصل جدیدی از توسعه اقتصادی ایران و عراق آغاز شد"، کلیک کنید.