دادگاه عالی اروپا آمازون را محکوم کرد/ تشدید قانون خدمات دیجیتال

دادگاه عالی اروپا آمازون را محکوم کرد تشدید قانون خدمات دیجیتال

بالاترین نهاد حقوقی اتحادیه اروپا با بررسی شیوه های تبلیغاتی آمازون رای به محکومیت این شرکت داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آژیراک به نقل از رویترز، دادگاه عالی اتحادیه اروپا در خصوص شیوه های تبلیغات آنلاین علیه شرکت آمازون رای داد و اعلام کرد منافع اتحادیه اروپا بر منافع مالی خرده فروشان آنلاین آمریکا اولویت دارد.

این حکم بر اساس قانون خدمات دیجیتال (DSA) که در سال گذشته الزام آور شد، صادر شده است. طبق این قانون، آمازون به عنوان یک پلتفرم آنلاین بسیار بزرگ با محتوای غیرقانونی و مضر شناسایی شده بود.

مدتی بعد، آمازون از الزام قانون خدمات دیجیتال مبنی بر دسترسی به مخزن اطلاعات دقیق درباره تبلیغات آنلاین خودداری کرد و همچنین تا زمان تصمیم گیری دادگاه در مورد پرونده، خواستار اقدام موقت شد تا فرصت داشته باشد که اطلاعات درخواست شده را در دسترس عموم قرار دهد.

یک دادگاه بدوی در ماه سپتامبر گذشته، با درخواست آمازون برای اقدام موقت و تعلیق تعهد مورد اعتراض، موافقت کرد که باعث شد کمیسیون اروپا به دادگاه عالی اروپا مراجعه کند که در نهایت باعث شد دیوان دادگستری اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ، حکم تعلیق را لغو و درخواست قرار با اقدامات موقت برای آمازون را رد کند.

آمازون از این حکم ابراز ناامیدی کرده و تاکید داشته است که نباید تحت عنوان قانون خدمات دیجیتال، به عنوان یک پلتفرم آنلاین بسیار بزرگ و آسیب رسان معرفی شود.

دادگاه عالی اروپا آمازون را محکوم کرد/ تشدید قانون خدمات دیجیتال

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دادگاه عالی اروپا آمازون را محکوم کرد/ تشدید قانون خدمات دیجیتال" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دادگاه عالی اروپا آمازون را محکوم کرد/ تشدید قانون خدمات دیجیتال"، کلیک کنید.