دادگاه نیویورک ترامپ را در34 اتهام مجرم شناخت/ ترامپ: قاضی فاسد است!

دادگاه نیویورک ترامپ را در34 اتهام مجرم شناخت/ ترامپ: قاضی فاسد است!

به گزارش آژیراک هیات منصفه دادگاه منهتن در نیویورک که پرونده پرداخت حق السکوت دونالد ترامپ به یک هنر پیشه فیلم های مستهجن را بررسی می کرد، رییس جمهور سابق آمریکا و رقیب جو بایدن رییس جمهوری کنونی این کشور در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری، را گناهکار شناخت.

به نقل از مشرق نیوز 12 عضو هیات منصفه دادگاه منهتن نیویورک که از شهر نیویورک هستند، از روز گذشته به دنبال بررسی شواهد و صحت اظهارات شهود کلیدی پرونده حق السکوت ترامپ بودند و سرانجام او را 34 مورد اتهامی مجرم و گناهکار شناختند.

اکنون قاضی دادگاه با توجه به نظر هیات منصفه حکم خود را اعلام خواهد کرد.

ترامپ: بیگناهم؛ محاکمه جعلی است

دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا در اولین واکنش به حکم محکومیت خود از سوی هیات منصفه دادگاه نیویورک گفت: من کاملا بی گناهم، این حکم یک ننگ است.

رییس جمهور سابق آمریکا این محاکمه را جعلی و قاضی را فاسد خواند و افزود: قضاوت واقعی روز 5 نوامبر از سوی مردم (روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) صورت خواهد گرفت

ترامپ تاکید کرد: «بسیار بیگناه هستم و این اقدام از سوی دولت جو بایدن رییس جمهور آمریکا انجام شد. کشور ما به سوی جهنم رفته است و این محاکمه از روز اول جعلی بود.»

گزارش ها حاکی است وب سایت کمک های مالی کمپین ترامپ در سال 2024 به دلیل تعداد زیاد بازدیدکنندگان برای کمک پس از محکومیت جنایی او در پرونده نیویورک از کار افتاده است.

استورمی دنیلز، بازیگر فیلم های مستهجن (پورن) روز سه شنبه 7 می با حضور در دادگاه شهادت داد که در سال 2006 با دونالد ترامپ رابطه داشته و قبل از انتخابات 2016 بابت مخفی نگه داشتن این موضوع حق السکوت گرفته است.

استورمی دنیلز 45 ساله با حضور در جایگاه شهود به مدت چند ساعت جزییاتی را درباره دیدارش با ترامپ و توافقی که قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 بابت مخفی نگه داشتن این موضوع انجام داده بودند، ارایه کرد.

دادستان های منهتن ترامپ را متهم کرده اند که قبل از انتخابات 2016 به دنیلز حق السکوت پرداخته تا رابطه خود را با او فاش نکند، و سپس سوابق تجاری خود را دستکاری کرده تا 130 هزار دلار حق السکوت را مخفی کند و ترامپ نیز در این باره ادعاها اظهار بیگناهی کرده و حتی رابطه با این زن را انکار کرده است.

بر اساس گزارش های منتشر شده، دنیلز در صندلی شاهد در دادگاه حاضر شده و حتی جزییات رابطه خود با ترامپ را در هتلی کنار دریاچه تاهو در نوادا در سال 2006 برای هیات منصفه بازگو کرده است.

دنیلز دوران کودکی خود را در لوییزیانا فقیرانه توصیف و سپس درباره روزهای ابتدایی فعالیتش در صنعت فیلمسازی مستهجن سخن گفته و افزوده با ترامپ در مسابقات مشهور گلف در سال 2006 آشنا شده است.

بر اساس گزارش های منتشر شده ، دنیلز اذعان کرده وقتی ترامپ او را به پنت هاوس خود در هتل برای شام دعوت کرد، در برابرش مقاومت نکرده و در عین حال تاکید کرده الکل یا مواد مخدر مصرف نکرده و ترامپ نیز او را تهدید کلامی یا جسمی نکرده بود اما وقتی از رفتنش جلوگیری می کند، او از هوش می رود.

او حتی جزییاتی را مطرح کرده که وکلای ترامپ از قاضی خوان مرچن خواسته اند روند محاکمه را متوقف کند و گفته اند چنین جزییاتی به قصد تحریک هیات منصفه بیان شده اما قاضی مرچن درخواست آنها را رد کرده و به دادستان نیز گفته است شهادت دنیلز را محدود کند.

تیم حقوقی ترامپ می گوید که این بازیگر فیلم های مستهجن برای حضور در برنامه «کارآموز» با ترامپ دیدار کرده بود و ترامپ به عنوان یک غول املاک نیویورک در آن زمان میزبان برنامه تلویزیونی محبوب «کارآموز» بود.

اما استورمی دنیلز که نام اصلی او «استفانی کلیفورد» است توضیح داده است که ترامپ پس از دعوت از او به سوییت هتل خود در یک تورنمنت گلف افراد مشهور در دریاچه تاهو، نوادا، به او پیشنهاد رابطه داده است.

دنیلز گفته است که پس از تهدیداتی در سال 2011 مصمم بود این موضوع را خصوصی نگه دارد اما در جریان نامزدی ریاست جمهوری ترامپ در سال 2016 زمانی که او با اتهامات متعدد سوء رفتار جنسی مواجه شد، نظر خود را تغییر داد.

دادستان ها می گویند که مایکل کوهن، وکیل ترامپ مبلغ 130 هزار دلار به عنوان حق السکوت به دنیلز پرداخت کرده اما ترامپ سوابق تجاری خود را جعل کرده تا این واقعیت را پنهان کند که او این مبلغ را به کوهن باز پرداخته است.

همچنین مایکل کوهن، وکیل و حامی سابق دونالد ترامپ که اکنون به دشمنش تبدیل شده است، در دادگاه جنایی رییس جمهور سابق آمریکا در جایگاه شاهد حضور یافت و در پرونده حق السکوت ترامپ به این بازیگر فیلم های مستهجن، علیه او شهادت داد.

مایکل کوهن که زمانی یکی از وفادارترین افراد به ترامپ بود، شاهد بسیار مهم و اصلی هیات منصفه بود. ترامپ علاوه بر این پرونده در دادگاه، سه پرونده دیگری هم دارد که پیامدهای آن از اهمیت بیشتری برخوردار است و این تنها دادگاه این سیاستمدار جمهوری خواه آمریکایی تا قبل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در پنجم نوامبر 2024 خواهد بود.

ترامپ که از سال 2017 تا 2021 رییس جمهور آمریکا بوده ، مدعی است این محاکمه تلاشی برای ضربه زدن به مبارزات انتخاباتی او با جو بایدن، رییس جمهور کنونی ایالات متحده در انتخابات ریاست جمهوری پنجم نوامبر است.

نکته قابل توجه اینکه حتی اگر دونالد ترامپ در این پرونده محکوم شود، مانع از راهیابی مجدد او به کاخ سفید، در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری پنجم نوامبر 2024 نخواهد شد.

311311

دادگاه نیویورک ترامپ را در34 اتهام مجرم شناخت/ ترامپ: قاضی فاسد است!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دادگاه نیویورک ترامپ را در34 اتهام مجرم شناخت/ ترامپ: قاضی فاسد است!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دادگاه نیویورک ترامپ را در34 اتهام مجرم شناخت/ ترامپ: قاضی فاسد است!"، کلیک کنید.