دانشگاه امام خمینی (ره) رتبه پانزدهم را در میان دانشگاه های کشور دارد

دانشگاه امام خمینی (ره) رتبه پانزدهم را در میان دانشگاه های کشور دارد

آژیراک/قزوین دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در رتبه بندی تایمز 2024 در میان بیش از 2000 دانشگاه جامع، علوم پزشکی، صنعتی، پیام نور، علمی و کاربردی و غیرانتفاعی موفق به کسب رتبه پانزدهم شد.

به گزارش آژیراک، بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، پایگاه رتبه بندی تایمز فهرست دانشگاه های برتر آسیا را در سال 2024 میلادی منتشر کرد که در این رتبه بندی 75 دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در میان بیش از 700 دانشگاه برتر آسیا قرار گرفتند که دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در فهرست برترین های دانشگاه های آسیا در این رتبه بندی و رتبه 15 در دانشگاه های ایران قرار دارد.

پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی در سطح بین المللی است که در 2013 میلادی برای اولین بار رتبه بندی دانشگاه های آسیایی را در کنار رتبه بندی های بین المللی خود انجام داد. روش شناسی این رتبه بندی همانند روش شناسی رتبه بندی جهانی دانشگاه ها است که از 18 شاخص در قالب آموزش، تحقیق، انتقال دانش و چشم انداز بین المللی بهره جسته است. اما این شاخص ها برای منعکس کردن ویژگی های موسسات آسیایی مجدد تنظیم شده اند. رتبه بندی سال 2024 شامل 739 دانشگاه از 31 منطقه است.

دانشگاه صنعتی شریف با رتبه 56 در رتبه اول دانشگاه های ایرانی قرار گرفته است. تعداد دانشگاه های ایران در رتبه بندی آسیایی تایمز به این صورت بود که تعداد 29 دانشگاه در سال 2019، تعداد 40 دانشگاه در سال 2020، تعداد 47 دانشگاه در سال 2021، تعداد 62 دانشگاه در سال 2022 و تعداد 67 دانشگاه در سال 2023 و اکنون به تعداد 75 دانشگاه در سال 2024 رسیده است که رشد خوبی را نشان می دهد.

پایان خبر آژیراک

دانشگاه امام خمینی (ره) رتبه پانزدهم را در میان دانشگاه های کشور دارد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانشگاه امام خمینی (ره) رتبه پانزدهم را در میان دانشگاه های کشور دارد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانشگاه امام خمینی (ره) رتبه پانزدهم را در میان دانشگاه های کشور دارد"، کلیک کنید.