درخواست دادگاه لاهه برای پایان تهدید و ارعاب در خصوص جنگ غزه

درخواست دادگاه لاهه برای پایان تهدید و ارعاب در خصوص جنگ غزه

به گزارش آژیراک دفتر دادستانی دیوان بین المللی کیفری با اشاره به اینکه از نگرانی های رسمی و غیررسمی مرتبط با تحقیقات این نهاد در ارتباط با جنگ غزه آگاه است، بر ادامه این تحقیقات تاکید کرد.

این دفتر با صدور بیانیه ای، توقف همه تلاش ها را برای مانع تراشی، ارعاب یا تاثیر بر مقامات دادگاه خوستار شد و خاطرنشان کرد که استقلال و بی طرفی دادگاه زمانی که تهدید به انتقام از این دادگاه یا مقامات آن وجود داشته باشد، تضعیف می شود.

به نقل از آژیراک دفتر دادستانی دادگاه لاهه همچنین تاکید کرد که تهدید دادگاه حتی بدون اقدام ممکن است بر اساس اساسنامه رم، جُرم ضد اجرای عدالت باشد.

این خبر در حالی است که منابع آگاه اعلام کردند که دادستان دیوان کیفری بین المللی با کارکنان بیمارستان های «الشفا» در شمال و «ناصر» در جنوب نوار غزه دیدار و گفت وگو کرد و اظهارات آنها را درباره جنایت های نظامیان رژیم صهیونیستی و قتل عام بیماران و پناهندگان به این بیمارستان ها، به ثبت رساند.

به گفته این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، حوادثی که در این بیمارستان ها اتفاق افتاده، به دیگر تحقیقاتی ضمیمه می شود که دیوان بین المللی کیفری درباره جنایت های جنگی، ضد بشری، تجاوز و نسل کشی در نوار غزه انجام می دهد.

311311

درخواست دادگاه لاهه برای پایان تهدید و ارعاب در خصوص جنگ غزه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست دادگاه لاهه برای پایان تهدید و ارعاب در خصوص جنگ غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست دادگاه لاهه برای پایان تهدید و ارعاب در خصوص جنگ غزه"، کلیک کنید.